Wysoko wygrywamy z Wólczanką

Pierwszy sparing możemy zapisać na duży plus. Skra nie dała żadnych szans czołowej drużynie 4. grupy III ligi, pokonując Wólczankę Wólka Pełkińska aż 5-0. Bramki zdobywali: Kamil Wojtyra, Titas Milasius, Dawid Niedbała oraz dwóch zawodników testowanych. Spotkanie toczyło się w trudnych, zimowych warunkach.

W pierwszej części spotkania nasz trener postawił na skład mocno zbliżony do tego z większości meczów rundy jesiennej. Nowymi twarzami byli jedynie Titas Milasius oraz testowany obrońca z trzeciej ligi. Na zaśnieżonym boisku, przy minusowej temperaturze goście z Podkarpacia długo próbowali dotrzymywać nam kroku, ale z biegiem czasu przewaga Skry była coraz bardziej widoczna. W 12. minucie piłkarz, który chciał pokazać się jak z jak najlepsze strony naszemu sztabowi szkoleniowemu przymierzył w poprzeczkę. Wynik w 32. minucie otworzył Kamil Wojtyra, a siedem minut później stan rywalizacji podwyższył  precyzyjnym i mocnym uderzeniem przy prawym słupku, nasz najnowszy nabytek Titas Milasius.

Po zmianie stron trener Gołębiewski wymienił cały skład dając głównie szanse zawodnikom testowanym. – Daliśmy dzisiaj zagrać zawodnikom, którzy są w kręgu naszych zainteresowań, zobaczymy jak będą pracować w przyszłym tygodniu na treningu i podejmiemy decyzje personalne. W poniedziałek pojawi się kolejnych pięciu zawodników na testy. Skra stała się teraz łakomym kąskiem dla młodych zawodników, którzy chcą się rozwijać – przyznał szkoleniowiec naszej ekipy. Trzeba przyznać, że zawodnicy, którzy liczą na angaż przy Loretańskiej chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Dwóch z nich wpisało się na listę strzelców odpowiednio w 63. oraz 72. minucie. W 65. minucie trafienie z rzutu karnego dołożył Dawid Niedbała i zwycięstwo w pierwszym spotkaniu kontrolnym stało się bardzo okazałe.

– Jesteśmy zadowoleni przede wszystkim z tego, że nikomu się nic nie stało, bo warunki były bardzo trudne. Zarząd robił wszystko, aby to boisko dobrze wyglądało, śnieg padał jednak cały czas, więc było ciężko. W pierwszej połowie wprowadzaliśmy nowy system grania. Wciąż sporo niuansów musimy doszlifować. Nie spodziewałem się, że wygramy tak wysoko, bo Wólczanka to dobry zespół, ale te warunki widocznie im nie sprzyjały – podsumował pierwsze kontrolne granie trener Marek Gołębiewski. Kolejnym sparingpartnerem Skry będzie I-ligowy GKS Bełchatów. Spotkanie zaplanowane zostało na terenie rywali w przyszłą sobotę (23.01) o godzinie 11.00.

Skra Częstochowa – Wólczanka Wólka Pełkińska 5:0 (2:0)

1-0 Wojtyra 32’
2-0 Milasius 39’
3-0 zawodnik testowany 63’
4-0 Niedbała 65’ (z karnego)
5-0 zawodnik testowany 72’

Skra (I połowa): Biegański, Rogala, Brusiło, zawodnik testowany, Olejnik, Noiszewski, Pietraszkiewicz, Nocoń, Milasius, Napora, Wojtyra

Skra (II połowa): Kowalczyk, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Cheliński, zawodnik testowany, Sinior, zawodnik testowany, Niedbała, zawodnik testowany, Warnecki, zawodnik testowany

 

.

Close Menu
×
×

Koszyk