W sobotę pierwszy sparing

Wólczanka Wólka Pełkińska będzie pierwszym sparingpartnerem naszych piłkarzy w przerwie zimowej. Spotkanie z jedną z czołowych drużyn 4. grupy III rozegrane zostanie już jutro (16.01) na stadionie przy Loretańskiej. Rywalom bardzo zależało, aby zagrać spotkanie kontrolne właśnie ze Skrą. Na towarzyskie granie do Częstochowy będą musieli pokonać 360 kilometrów. Początek spotkania o godzinie 11.00.

Mecz z Wólczanką będzie dla nas pierwszym spotkaniem kontrolnym z ośmiu zaplanowanych przed startem rundy wiosennej. Mimo że Wólka Pełkińska liczy niespełna 1500 mieszkańców, to drużynę piłkarską ma tam na całkiem niezłym poziomie. Po rundzie jesiennej zajmują wysokie – 5. miejsce w swojej grupie trzeciej ligi i od lat należą do czołówki na tym poziomie. W 20 jesiennych spotkaniach ligowych odnieśli 11 zwycięstw, 3 razy remisowali, a 6-krotnie schodzili z boiska pokonani. Do liderującej Wisły Puławy tracą 12 punktów.

– Mamy w planach cztery spotkania z pierwszoligowymi drużynami i cztery z niżej notowanymi rywalami. Taka mieszanka jest zamierzona. Chcemy sprawdzić się na tle drużyn, z którymi ciężej będzie się grało, ponieważ będą nisko w obronie, jak i z takimi, które z nami będą prowadziły grę. Chcemy mieć różne spectrum spotkań kontrolnych, aby nie było monotonii. To będzie osiem spotkań, które pozwoli mi jeszcze lepiej wyłonić pierwszą jedenastkę. Niektórzy zawodnicy, którzy dołączyli do nas w październiku nie dostali ode mnie w pełni szansy, ponieważ w lidze nie było na to czasu. Skupiliśmy się na robieniu dobrego wyniku i zazwyczaj nie robiłem wielu zmian. Jeśli już, to były najczęściej zmiany wymuszone. Ci chłopcy dostaną teraz szansę na pokazanie się z jak najlepszej strony, a nawet wywalczenie miejsca w podstawowym składzie – mówi przed meczami sparingowymi trener Marek Gołębiewski.

Close Menu
×
×

Koszyk