Kamil Wojtyra: – „Jesteśmy w stanie powalczyć o awans”

Kamil Wojtyra jesienią zrobił prawdziwą furorę na boiskach drugiej ligi. Po 18. kolejkach z 14 trafieniami jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. Nie da się ukryć, że po takich występach naszym napastnikiem zainteresowały się kluby z wyższych lig. Czy wiosną nadal będziemy oglądać w barwach Skry? To było najważniejsze pytanie zadawane przez naszych kibiców. W tej rozmowie oprócz tego, z Kamilem poruszamy też inne tematy.

Kamil, od ponad tygodnia już trenujecie, w sobotę zagramy pierwszy sparing. Stęskniłeś się już za piłką?
– Oczywiście, że jest już głód gry, ostatni mecz zagraliśmy ponad miesiąc temu, także myślę, że nie tylko ja, ale również koledzy z drużyny chcą jak najszybciej zagrać mecz. Na razie na mecze ligowe musimy jeszcze poczekać, ale mamy sparingi, więc myślę, że na brak gry nie będziemy mogli narzekać.

Teraz najważniejsze pytanie. Czy zostajesz z nami na wiosnę?
– Od początku okresu przygotowawczego, czyli 5 stycznia trenuję ze Skrą i skupiam się wyłącznie na tym.

Nie da się ukryć, że po takiej rundzie i tylu golach na pewno miałeś mnóstwo ofert z innych klubów? Możesz coś zdradzić?
– Tak, nie będę ukrywał, że były jakieś oferty czy też zainteresowania moją osobą. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów, ponieważ myślę, że nie ma to większego sensu. Teraz skupiam się na tym, aby jak najlepiej przepracować okres przygotowawczy i mocno pracować. Wszystko po to, aby wiosna była dla nas jeszcze lepsza.

Na razie nie słychać, żeby ktoś odchodził. Doszedł ostatnio młodzieżowy reprezentant Litwy Titas Milasius, Wydaje się, że wiosną możemy być jeszcze mocniejsi?
– Tak, mamy teraz sporo czasu na to by szlifować nasze ustawienie i pracować nad błędami, które przytrafiały się nam w poprzedniej rundzie. Myślę, że jeszcze oprócz Titasa ktoś do nas dołączy, co wzmocni rywalizację a co za tym idzie będziemy silniejsi jako całość.

Teraz każdy pewnie inaczej będzie patrzył na nas. To będzie zdecydowanie trudniejsza runda?
– Na pewno drużyny z którymi graliśmy wiedzą, że stać nas na to, by wygrywać w tej lidze z praktycznie każdym. My musimy robić swoje, aby tą tezę podtrzymać.

Powalczymy twoim zdaniem o awans? Zapowiada się naprawdę bardzo emocjonująco ta wiosna.
– To prawda, runda wiosenna zapowiada się naprawdę ciekawie. Mam nadzieję, że pokażemy na wiosnę dobrą piłkę za czym pójdą również wyniki. Jestem zdania, że jesteśmy w stanie powalczyć o awans w tym sezonie, jak nie bezpośrednio to poprzez miejsca barażowe.

Na chwilę odbiegnijmy od piłki. Jak twoje studia w dobie pandemii? Są jakieś utrudnienia w studiowaniu w tych czasach?
– Nie, wszystko przebiega zgodnie z planem. Zajęcia są prowadzone online. Teraz już mamy mniejszą ilość zajęć, natomiast musimy skupić się na pisaniu pracy dyplomowej.

Miałeś trochę czasu, żeby odpocząć, nadrobić zaległości serialowe, pobyć z rodziną?
– Tak, był czas na to, by pobyć trochę więcej w domu, czy nadrobić jakieś zaległości właśnie jeśli chodzi o seriale czy ciekawe tytuły filmowe. Można powiedzieć, że baterie na nadchodzący sezon zostały w pełni naładowane. Czekam już na grę!

Rozmawiał Mariusz Rajek

Close Menu
×
×

Koszyk