E-team Skra robi furorę w Pucharze Polski

Zima to najlepszy okres, aby bliżej przyjrzeć się rozgrywkom piłkarskim „na komputerze”. Zwłaszcza, że na tym polu nasza e-drużyna odniosła w piątek (08.01) spory sukces pokonując w 2. rundzie ePucharu Polski 5-2 Polonię Bytom i awansując do grona 16 najlepszych teamów w Polsce. Za sukcesem naszej drużyny w FIFA 21 stoją Dawid Mozerant oraz Marceli Chrzanowski.

Obaj gracze podkreślają, że sukces jest wyjątkowy cenny ze względu na jednego zawodnika, który reprezentował rywali. – Jest tam jeden z najlepszych graczy w Polsce – MichasFIFA, ale wiedzieliśmy, że jak zagramy na swoim poziomie to jesteśmy w stanie ich pokonać – mówi Marceli „Marsyl96” Chrzanowski, a Dawid Mozerant potwierdza: – Wiedzieliśmy, że mecz z Polonią będzie bardzo ciężki właśnie z racji na tego gracza.

Co zadecydowało o wygranej? – Koncentracja, ciągła komunikacja i podpowiedzi w czasie obu naszych meczów (odbywały się dwa mecze jeden na jeden, a wynik obu był zsumowany- dop.), sprawdzanie jaki jest wynik, czy mamy grac bezpiecznie czy ofensywnie, rozegraliśmy to dobrze taktycznie – wylicza Mozerant. – Polonia niczym nas nie zaskoczyła. Wiedzieliśmy, że będą chcieli nas zdominować i szybko strzelić pierwszego gola, ale jak się okazało to nam udało się zdobyć pierwsze trafienia. „Mazi” trafił w 15. minucie, ja dwie minuty później. Dwie bramki przewagi to był już spory komfort psychiczny. Kiedy doszło trzecie trafienie zrobiło się spokojniej i mogliśmy dzięki komunikacji taktycznie kontrolować mecz – dodaje „Marsyl 96”.

E-team Skra czeka teraz na losowanie i rywala w 1/8 finału. Czy mamy szansę powalczyć o kolejny awans? – Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, w tym momencie po pokonaniu tak mocnych rywali mierzymy w wygranie całego Pucharu, chociaż oboje wiemy, że czeka nas niezmiernie ciężkie zadanie. Postaramy się zagrać jak najlepiej, żeby Skra wygrała rozgrywki – ambitnie deklaruje Dawid Mozerant. – Co mogę dodać. Wiemy, że obydwoje jesteśmy bardzo mocni i chcemy wygrać ten Puchar dla Skry! – nie tonuje nastrojów Marceli.

Ciesząc się z sukcesu zawodników, z emocjami wyczekujemy kolejnego rywala i meczu, którego stawką będzie już ćwierćfinał rozgrywek ePucharu Polski. W czasie martwego sezonu na boisku, rozgrywki komputerowe wydają się być idealnym wypełnieniem czasu.

Close Menu
×
×

Koszyk