Skra Ladies mistrzem jesieni w drugiej lidze!

Niezwykle miłą niespodziankę sprawiły nam w sobotę (07.11) nasze piłkarki. Wygraną na wyjeździe 2-0 z rezerwami Medyka Konin zapewniły sobie pozycję liderek tabeli drugiej ligi zachodniej po rundzie jesiennej. Po niepełnej, 11. serii spotkań podopieczne Marty Miki i Patryka Mrugacza mają aż 6 punktów przewagi nad ekipą WAP Włocławek.

Wygrana w Koninie jest niezwykle cenna, ponieważ jak fani kobiecego futbolu zapewne wiedzą, drużyna Medyka to absolutna krajowa czołówka. W sobotnim starciu drugą drużynę wsparły zawodniczki pierwszego zespołu – Kaletka, Kopińska, Maskiewicz, Sapor, Szymczak czy reprezentantka Ghany Abambila. Nasze zawodniczki nie zlękły się jednak uznanych nazwisk i wygrały na trudnym terenie po dwóch trafieniach z rzutów karnych Justyny Matusiak. Na wyróżnienie zasłużyła również nasza bramkarka Antonia Zbirek, która w trudnym momencie obroniła rzut karny. Choć to dopiero półmetek rozgrywek, już teraz możemy z całą pewnością stwierdzić, że wiosną Skra Ladies będzie biła się o awans do pierwszej ligi.

Trenerka Marta Mika o meczu z Medykiem:

„Osiągnęliśmy bardzo ważne zwycięstwo. Trzy punkty zdobyte na tak trudnym terenie pozwolą nam umocnić się na pozycji lidera i zakończyć rundę jesienną bez porażki. Przed meczem dziewczyny wiedziały, że bez pełnego zaangażowania, determinacji i dyscypliny taktycznej będzie trudno wygrać z rezerwami Medyka, które były wzmocnione zawodniczkami z ekstraligi. Cala drużyna zagrała bardzo dobrze w defensywie. Dwa karne po których strzeliliśmy bramki były jak najbardziej słuszne. Przy wyniku 0:2 w przerwie uczulałam moje podopieczne, że to jeszcze nie koniec i dalej konsekwentnie muszą realizować wszystkie założenia. Po przerwie stworzyliśmy sobie dwie 100% sytuację, piłka nie chciała jednak tym razem wpaść do bramki. Do końca kontrolujemy sytuacje boiskowe. Medyk nie był w stanie nam dzisiaj zagrozić. Wielkie BRAWA dla całej drużyny … przez pełne 90 minut ciężko pracowały na ten sukces.
Na osobne pochwały zasłużyła Tosia która fantastycznie obroniła rzut karny. To był jej kolejny bardzo dobry występ.”

MEDYK 2 KONIN – SKRA LADIES CZĘSTOCHOWA 0 – 2 (0 – 2)

Bramki: Justyna Matusiak x 2

KS Skra:

Zbirek – Słaboń, Baszewska (kpt), Kowalska, Miniak – Wodarz, Małycha (80′ Ozierańska), Matusiak, Bojakowska, – Liczko (89′ Wisniewska) – Cichoń (64′ Mesjasz)

Rezerwowe: 

Młynek, Grajcar, Konik, Tomczyk

Zobacz rownież:

  1. Prasa wielkopolska o meczu – portal wielkopolski wschodniej [Tutaj]

.

.

Close Menu
×
×

Koszyk