Podsumowanie tygodnia (14.09 – 20.09): Orlik E1, Orlik E2, Żak F1

Rocznik 2010 (Orlik E1)

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Krystiana Kotarskiego pojechali do Blachowni na mecz z Orlikiem. Jak wg trenera przebiegało to spotkanie? Pierwszą połowę kontrolowaliśmy grę na boisku, będąc drużyną o wiele lepszą. Mnóstwo sytuacji bramkowych, które sobie wypracowaliśmy były wynikiem dobrej gry 1×1. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 5:0. Niestety po przerwie, zespół gospodarzy zmusił nas do wysiłku czego następstwem były dwie stracone bramki. W międzyczasie strzelamy dwie bramki i mecz kończy się naszym zwycięstwem 2:7.

Orlik Blachowania – Skra Częstochowa: 2:7

Bramki: Warta (2 bramki), Szyjewski (1), Konieczny (2), Błaszczyk (2)

Skład: Marchewka, Kaźmierczak, Pacud, Taranek, Szyjewski, Warta, Konieczny, Kudła, Śpiewak, Błaszczyk (Wieluń)

W sobotę w ramach ligi Orlik E1 Skrzacy podejmują drużynę Kmicica Kruszyna. Mecz tzw. do jednej bramki, pod całkowitą kontrolą. Chłopcy wykazali się dobrą skutecznością pod bramką przeciwnika i wysoko wygrywają swoje spotkanie.

Skra Częstochowa – Kmicic Kruszyna: 19:0

Skład: Węgrzyn, Masio, Dąbrowski, Staniek, Rajczyk, Wojtaszewski, Szymański, Radzioch, Małolepszy.

W niedzielę podopieczni trenera Kotarskiego udali się do Krakowa, gdzie tam zmierzyli się z drużynami Wisły Kraków, DAPu Dębica i APNu Sportowca Modliniczka.
Z samej gry jestem zadowolony, prócz meczu z DAP Dębica, gdzie chłopcy zagrali słabiej. Następstwem błędów indywidualnych była porażka w tym meczu. Ogółem chłopcy dziś po raz kolejny pokazali, charakter i serducho do gry. Dużo wygranych pojedynków 1×1, jednak ciągle szwankuje skuteczność – krótkie podsumowanie trenera.

Skra – Wisła Kraków 1:5 – Konieczny (1)

Skra – APN Sportowiec Modlniczka 3:0 – Konieczny (2), Radzioch (1)

Skra – DAP Dębica 1:3 – Konieczny (1)

Skra – APN Modlniczka II 4:2 – Kudła (1), Radzioch (2), Warta (1)

Skład: Borowik, Warta, Kaźmierczak, Pacud, Śpiewak, Dąbrowski, Śpiewak, Kudła, Masio, Taranek, Małolepszy, Konieczny

Rocznik 2011 (Orlik E2)

W ten weekend podopieczni trenerów Nowiszewskiego i Łykowskiego rozegrali 2 mecze ligowe oraz 1 turniej „Ekstraliga Talentów”, który odbył się w Chełmku. Relacje z meczów poniżej

W piątek na boisko przy ulicy Powstańców przyjechała drużyna Beniaminka Częstochowa. Cały mecz był pod kontrolą Skrzaków, którzy stworzyli sobie mnóstwo sytuacji bramkowych i wiele z nich wykorzystali. Trener Nowiszewski oceniając mecz zwrócił uwagę na ciekawy aspekt sportowy: Pomimo tego, że pod kątem czysto piłkarskim byliśmy zdecydowanie lepsi, to trzeba być pełnym podziwu dla zawodników Beniaminka, którzy do ostatniej minuty z podniesioną głową próbowali zmienić oblicze meczu. Jest to dobra nauka dla Naszych podopiecznych, która pokazuje nam, że jeśli znajdziemy się w podobnej sytuacji to powinniśmy z dużym zaangażowaniem próbować przeciwstawiać się przeciwnikowi.

Skład: Całko, Oko, Dąbrowski, Turek, Myśliwiec, Mielczarek, Grabowski, Rusek, Szczygłowski

W sobotę na Powstańców przyjechał Raków Częstochowa. Oczekiwania przed tym spotkaniem były bardzo wysokie, spodziewano się dobrego widowiska i takie też było. Bardzo wysoka intensywność, dużo składnych akcji a przede wszystkim przyjemna dla oka ofensywna gra. Mecz toczył się bramka za bramkę, czasami na prowadzeniu był Raków a czasami Skra. Ostatecznie skuteczniejsi okazali się Rakowiacy i wygrali spotkanie, jednak Skrzacy mieli dużo argumentów ku temu aby ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Trener Nowiszewski krótko o spotkaniu: Ten mecz pokazał, że rozwój tej drużyny idzie w dobrą stronę i potrafimy rywalizować z renomowanym rywalem jakim jest Raków. Kilka nieszczęśliwych zdarzeń czy błędy w poszczególnych formacjach spowodowały, że trzy punkty zabrali ze sobą rywale, jednak nie jest to powód do rozpaczy, tylko do analizy i poprawy konkretnych aspektów w treningu.

Skład: Pawelak, Mizerski, Drążkiewicz, Glapiński, Podsiedlik, Szewczyk, Kowalik, Szczygłowski, Wawrzkiewicz, Włodarek, Mulewicz, Szwedziński

Niedzielny poranek zaprowadził Skrę do Chełmka na turniej „Ekstraliga Talentów”. W turnieju wzięły udział takie drużyny jak Zagłębie Sosnowiec, GKS Jastrzębie, Akademia BVB im. Łukasza Piszczka czy Rozwój Katowice. Sporo grania z wymagającymi przeciwnikami, mecze wyrównane będące na wysokim poziomie to świetny powód, aby zrywać się w niedzielę nad ranem i grać w piłkę. Ostatecznie Skrzacy wygrali trzy mecze, dwa zremisowali i dwa przegrali i uplasowali się na piątym miejscu. Warto wspomnieć, że w tzw. „małej tabeli” Skra miała tyle samo punktów co trzeci Rozwój Katowicie, jednak gorszy stosunek bramek. Brawa dla chłopców i do zobaczenia na następnym turnieju.

Skład: Pawelak, Radwan, Mizerski, Drążkiewicz, Glapiński, Podsiedlik, Szewczyk, Kowalik, Wawrzkiewicz, Włodarek, Mulewicz, Szwedziński.

Rocznik 2012 (Żak F1)

W poniedziałek nasi młodzi zawodnicy zmierzyli się w mini turnieju ligi żaków mierząc się ponownie z drużynami Rakowa, Victorii i Płomienia Kuźnicy. Pierwsze spotkanie z gospodarzem czyli drużyną Płomienia zaczął się po myśli naszych zawodników i szybko strzelona bramka naszej drużyny miała być tego zwiastunem. Niestety później dużo bardzo prostych błędów indywidualnych i głupio tracone bramki wprowadziły nerwowość. Wynik spotkania 4-4 i został niedosyt. Kolejne spotkanie z drużyną z ulicy Krakowskiej i zwycięstwo 8-6 pozwalało lepiej patrzeć na grę ofensywną, lecz niestety w obronie wyglądaliśmy słabo. Ostatni mecz z faworyzowanym Rakowem i zwycięstwo 5-4 pozwoliło naszej drużynie zająć pierwsze miejsce w ogólnym rozrachunku – podsumował trener Marek Juszczyk

Skład: Krzak, Puszczyński, Grabowski, Przygoda, Bartolewski, Żegleń D., Mizera, Michałowski B., Pawlik, Rybczyński

W sobotę 20 września udaliśmy się na kolejny mecz w lidze orlików, a przeciwnikiem była drużyna Ajaksu Częstochowa. Miano meczu na szczycie ponieważ Lider Skra przyjechał na boisko vice-lidera.

Co o meczu powiedział trener Juszczyk? Od samego początku spotkania nasza drużyna narzuciła swój styl gry, rozgrywając szybko piłkę czego rezultatem była strzelona bramka na 0-1. Drużyna Ajaksu w całym spotkaniu próbowała przedostać się pod bramkę Skry długimi podaniami z czym nasza młodsza drużyna nie mogła sobie na początku poradzić i w konsekwencji straciliśmy dwie bramki w krótkim odstępie czasu. Na długie podania przeciwników nasza drużyna konsekwentnie próbowała przedostać się pod bramkę gospodarzy krótkimi szybkimi podaniami i co najważniejsze jedna z takich akcji zakończyła się bramką na 2-2 w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Druga połowa to pełna dominacja naszej drużyny lecz przewaga fizyczna starszych zawodników Ajaksu utrudniała nam zdobycie bramki. Drużyna Ajaksu konsekwentnie mocno się broniła i jedyne zagrożenie jakie tworzyła to dalekie wykopnięcia piłki do napastnika, który miał walczyć i próbować utrzymać się przy piłce, ale nasi zawodnicy mądrze przerywali te akcje. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w doliczonym czasie gry zdobyliśmy zwycięską bramkę i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa, i utrzymania pozycji lidera.

Skład: Skowroński, Krzak, Majer, Miklus, Zasępa, Przygoda, Stępniewski, Pasieka, Nita, Bartolewski, Matyja

Po tak ciężkim meczu w niedzielę udaliśmy się na turniej do pobliskiej Wręczycy. W turnieju wystawiliśmy dwie drużyny, które walczyły w dwóch grupach. Skra A trafiła do grupy z drużynami Olimpii Truskolasy, Sokoła Wręczycy II i MLKSu Woźniki. Skra B mierzyła się z drużynami Czarnego Lasu, Sokoła Wręczycy I oraz Huraganu Jezioro. Obie drużyny spisały się bardzo dobrze wygrywając wszystkie mecze w swoich grupach i zajęły pierwsze miejsca przed półfinałami. W pierwszym półfinale Skra A grała z drużyną Huraganu a w drugim Skra B z drużyną z Woźnik. W obu półfinałach nasze drużyny wyszły zwycięsko i zagrały w finale zdobywając dwa pierwsze miejsca w turnieju. Dodatkowo statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał zawodnik SKRY B – Oliwier Krzak, a statuetkę króla strzelców, zawodnik SKRY A – Leon Nita.

Close Menu
×
×

Koszyk