Zaczynamy granie na poważnie – zapowiedź meczu Skra – Stal

Po wyjątkowo krótkiej przerwie, już w najbliższą niedzielę nasza drużyna zagra pierwszy mecz o stawkę w sezonie 2020/2021. W rundzie wstępnej Totolotek Pucharu Polski Skra podejmować będzie zdegradowaną do trzeciej ligi Stal Stalową Wola. Stawką jest awans do 1/32 finału i mecz na „Lorecie” z czwartą drużyną PKO Ekstraklasy i finalistą ostatniej edycji – Lechią Gdańsk.

Przypomnijmy, że w 1. rundzie pucharowej rywalizacji zagrają 64 drużyny: wszystkie drużyny ekstraklasy oraz pierwszej ligi, ekipy z miejsc 1-11 w drugiej lidze minionego sezonu, 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim oraz trzech zwycięzców rundy wstępnej przeznaczonej dla niżej sklasyfikowanych drugoligowców. Oprócz rywalizacji Skry ze Stalą o przepustkę na tym etapie walczy jeszcze Lech II Poznań z Elaną Toruń oraz Błękitni Stargard z Legionovią. Gryf Wejherowo został wykluczony z rozgrywek za… strzał rakietnicą przez pseudokibiców w poprzedniej edycji w kierunku bramkarza Lechii Gdańsk.

Mecz ze Stalą będzie debiutem dla trenera Marka Gołębiewskiego, który w czwartek objął stery w naszym klubie. – Tego czasu jest faktycznie bardzo mało, ale ja lubię takie wyzwania. Lubię pracować. Tempo jest szalone, bo druga liga tyle co skończyła sezon, a trzecie i czwarte ligi już zaczęły nowe rozgrywki – mówi przed meczem ze Stalą. Kadra, którą będzie dysponował szkoleniowiec wygląda coraz bardziej klarownie. Kontrakty ze Skrą parafowali dziś Adam Olejnik, Adrian Błaszkiewicz oraz Sebastian Rogala. Największym mankamentem jest w tym momencie brak napastnika, ale wierzymy, że trener Gołębiewski poradzi sobie z tym problemem. W najbliższych dniach ten vacat powinien zostać uzupełniony.

Nasi rywale wciąż nie mogą pogodzić się ze spadkiem do trzeciej ligi. W Stalowej Woli wybudowano nowoczesny obiekt, który w najbliższych rozgrywkach gościł będzie jedynie drużyny czwartego szczebla rozgrywek. Rozgrywki Pucharu Polski zapewne potraktują prestiżowo jako szansę zaprezentowania się na piłkarskiej mapie Polski. W ostatnich dniach drużynę wzmocnił Rafał Surmiak, 24-letni pomocnik ostatnio występujący w Garbarni Kraków. Największym osiągnięciem Stali w Pucharze Polski jest ćwierćfinał w sezonie 1991/1992.

Arbitrem głównym niedzielnego meczu będzie Mateusz Złotnicki z Lublina. Jeśli Skrze uda się awansować, to już tydzień później do Częstochowy zawita Lechia Gdańsk. Co ciekawe, kolejna runda zmagań – 1/16 finału zaplanowana została dopiero na koniec października. Początek meczu o godzinie 16.30. Zapowiada się emocjonujące spotkanie.

Close Menu
×
×

Koszyk