Ostatnie mecze pierwszej rundy za nami. Kolejny Skra zagra w Krakowie

Za nami 17 kolejka sezonu. Skra kończy pierwszą rundę na 16 pozycji. Kolejny mecz zagra 23 listopada w Krakowie.

Kolejnym naszym przeciwnikiem będzie Garbarnia ponieważ mecz z Legionovią zaplanowany na sobotę 16 listopada został przełożony na środę 27 listopada (godz. 13). Powodem przełożenia spotkania jest powołanie na zgrupowanie kadry narodowej Mateusza Bondarenki. Brak czołowego w tej chwili naszego zawodnika byłby sporym osłabieniem w bardzo ważnym meczu, stąd taka a nie inna decyzja.

Sobotnio-niedziela kolejka przyniosła dwa mecze bardzo ważne dla układu zespołów w dole tabeli.

W  pierwszym Stal Stalowa Wola pokonała w Siedlcach Pogoń 2:1 co pozwoliło „Stalówce” przeskoczyć w tabeli Skrę i pokazało, że Pogoń nadal jest w kryzysie, mimo, że przed tygodniem pokonała Skrę.

W niedzielę zmierzyły dwa inne zespołu walczące o utrzymanie. Gryf Wejherowo zremisował z Elaną Toruń.  Spotkanie dostarczyło wielu emocji – gospodarze w 89. minucie przestrzelili rzut karny.

Nasz kolejny rywal – Garbarnia Kraków – zremisowała 1:1 w Elblągu z Olimpią.

Warto zwrócić uwagę na wygraną Widzewa w Pruszkowie – aż 6:0. Trzeba jednak dodać, że Znicz od 25 minuty grał w “10”.