Mateusz Bondarenko zagra przeciwko Norwegii i Szwajcarii

Obrońca Skry, Mateusz Bondarenko kolejny raz otrzymał powołanie na zgrupowanie i mecze reprezentacji Polski do lat 20.

Trener reprezentacji Polski U-20 Jacek Magiera ogłosił listę zawodników powołanych na mecz Elite League U-20 ze Szwajcarią (14 listopada Chojnice) oraz towarzyskie spotkanie z Norwegią (18 listopada, Bytów). W tym gronie jest aż trzech zawodników z Częstochowy, obok Mateusza, także dwaj reprezentanci Rakowa.

Powołanie oznacza, że trener Paweł Ściebura nie będzie mógł skorzystać z Mateusza w meczu przeciwko Legionovii, który odbędzie się w Częstochowie 16 listopada.

Wcześniej, bo już w najbliższą sobotę, 9 listopada, Skra zagra na „Lorecie” o 14.30 ze Stalą Rzeszów.

Powołani przez Jacka Magierę:

Marcel Zylla (FC Bayern München, Niemcy), Adrian Stanilewicz (TSV Bayer 04 Leverkusen, Niemcy), Adrian Benedyczak (Chrobry Głogów), Michał Rakoczy (Cracovia), Bartosz Mrozek (GKS Katowice), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Mateusz Skrzypczak (Lech Poznań), Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk), Jakub Kiwior (MŠK Žilina, Słowacja), Dawid Kurminowski (MŠK Žilina, Słowacja), Bartłomiej Wdowik (Odra Opole), Mateusz Górski (Puszcza Niepołomice), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa), Jakub Bednarczyk (FC Sankt Pauli, Niemcy), Patryk Plewka (Stal Rzeszów), Serafin Szota (Wisła Kraków), Przemysław Zdybowicz (Wisła Kraków), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin).