Finał jesieni musi być nasz, inaczej…

Po niedzielnej porażce w Siedlcach nasza drużyna znowu znalazła się w strefie spadkowej. Dodatkowo kilku rywali, którzy dotychczas punktowali w kratkę wygrało swoje mecze. Sytuacja zrobiła się, ale skrzacy będą mieli szanse aby odrobić straty.

Skrzacy rozegrali w Siedlcach niezły mecz. Przez jego większość w niczym nie ustępowali gospodarzom, stworzyli nawet lepsze sytuacje do zdobycia goli. Do bramki Pogoni trafić jednak nie potrafili, w końcówce stracili dwie i skończyło się na porażce 0:2. W konsekwencji nasza drużyna kolejny raz w tym sezonie znalazła się w strefie spadkowej.

Problem w tym, że tym razem rywale zajmujący miejsca tuż nad kreską mają kilkupunktową przewagę. Pogoń odbiła się po ostatnich niepowodzeniach ma 3 punkty więcej, podobnie Elana Toruń, która wygrała ze Zniczem Pruszków. Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Lech Poznań i ma już 20 punktów. Po serii udanych występów (3 zwycięstwa i remis) na 9 miejsce przesunął się Górnik Polkowice, który ma już 23 punkty.

Nasza Skra znalazła się w trudnym położeniu, ale do końca rozgrywek bardzo daleko i wszystko może się zdarzyć. Będziemy liczyć, że w najbliższą sobotę nasz zespół wykorzysta słabszą ostatnio dyspozycję Stali Rzeszów (cztery porażki w pięciu ostatnich meczach) i poprawi swoje notowania w tabeli. Tydzień później, spotkaniem z Legionovią, które koniecznie trzeba będzie wygrać rozpoczniemy rundę rewanżową. Jesienią skrzacy trzy razy wystąpią w roli gospodarzy jest więc nadzieja, że zimową przerwę rozpoczniemy w lepszych niż obecnie jesteśmy nastrojach.

Wyniki 16 kolejki:

Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa 2:0

Stal Rzeszów – Górnik Łęczna 0:1

Legionovia Legionowo – Olimpia Elbląg 2:2

Garbarnia Kraków – Błękitni Stargard 1:1

Lech II Poznań – Bytovia Bytów 3:0

Górnik Polkowice – Gryf Wejherowo 5:0

Elana Toruń – Znicz Pruszków 2:1

Widzew Łódź – Resovia Rzeszów 1:0

GKS Katowice – Stal Stalowa Wola 2:1