Po remisie w Łęcznej, czekamy na dobre informacje z Siedlec

Remisując przed tygodniem z liderem II-ligowych rozgrywek – Górnikiem Łęczna nasz zespół przerwał serię wyjazdowych porażek. Teraz liczymy, że to będzie początek udanej serii skrzaków, że punkty wywalczymy także w niedzielnym meczu w Siedlcach.


Nasza Skra przeplata w tym sezonie dobre występy nieudanymi. Na ogół punkty zdobywała dotychczas na Lorecie, a z wyjazdów wracała z pustymi rękami. Ostatnio mieliśmy odstępstwo od tej reguły. Po porażce u siebie z Olimpią Elbląg nasi piłkarze rozegrali dobry mecz w Łęcznej, gdzie prowadzili 1:0 do 81. minuty, a ostatecznie zremisowali 1:1. W spotkaniu z liderem była szansa na zwycięstwo, dlatego można mówić o pewnym niedosycie. Jest czego żałować, bo 3 punkty istotnie poprawiłyby sytuację naszej drużyny. Trzeba jednak docenić także ten jeden, który pozwolił opuścić strefę spadkową.
Po 15 kolejkach Skra zajmuje 14 miejsce i jest jednym z trzech zespołów, które mają na koncie 15 punktów. Trzynasta jest Elana Toruń, a piętnasta Pogoń Siedlce, a więc nasz niedzielny rywal. Pogoń znalazła się w strefie spadkowej nie bez powodu. 15 punktów miała na koncie już po 10 kolejce, w której pokonała 3:2 Błękitnych Stargard. Potem doznała pięciu kolejnych porażek i z bezpiecznej strefy przesunęła się do spadkowej.
Warto zwrócić uwagę, że w tych pięciu meczach Pogoń straciła 16 goli, ale też 8 strzeliła. Nie jest więc tak, że nasi rywale grają fatalnie. Nawet w ostatnim pucharowym meczu (przegranym 0:4 z Piastem Gliwice) początkowo przeważali i mogli objąć prowadzenie. Ta drużyna ma atuty i można mieć pewność, że w niedzielę o punkty łatwo nie będzie. Tym bardziej, że siedlczanie dobrze wiedzą, że gra toczyć się będzie podwójną stawkę. Że przegrany może zostać w strefie spadkowej na dłużej.
Po udanym występie w Łęcznej mamy prawo do optymizmu. Okazało się, że w naszej drużynie drzemią spore możliwości, a trener Paweł Ściebura ma w szerokiej kadrze wartościowych zawodników, na których warto stawiać. Konrad Andrzejczak wcześniej większość czasu spędzał na ławce rezerwowych. W Łęcznej strzelił pięknego gola i był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Czekamy więc na dobre informacje z Siedlec.
Początek niedzielnego meczu o godz. 13.00

Transmisja LIVE z meczu Pogoń – Skra w systemie ppv – [TUTAJ]

.