Skra znów „nad kreską”. Oby na stałe

Jeden punkt – niby niewiele – a pozwolił naszej drużynie znaleźć się poza strefą spadkową. Cenniejsze od zdobyczy punktowej wydaje się jednak odzyskanie przez zawodników wiary we własne możliwości i zyskanie pewności siebie przed kolejnymi meczami.

Remis na boisku lidera, to dla każdego zespołu sukces. A szczególnie dla drużyny, która jak Skra, znajdowała się w strefie spadkowej, a na wyjazdach ponosiła regularnie porażki.

Mecz w Łęcznej udowodnił, że „jednak można”, co ma swoją wartość już w kontekście kolejnego spotkania wyjazdowego, które nasz zespół rozegra za tydzień w Siedlcach.  Pogoń w 15 . kolejce przegrała w Katowicach z GKS-em 1:2. Nie byłoby w tym niczego zaskakującego, warto jednak dodać, że katowiczanie od 29. min grali w dziesięciu (czerwona kartka), mimo to zespół z Siedlec nie zdołał utrzymać remisu. Nie świadczy to najlepiej o Pogoni. Mecz Skry w Siedlcach będzie niezwykle ważny dla losu obu drużyn.

W ostatniej kolejce punkty straciły także Gryf Wejherowo, Stal Stalowa Wola i Legionovia. Nie ukrywamy, że dla nas to korzystne rozstrzygnięcia. Warto jednak zwrócić uwagę, że Stal była bliska sięgnięcia po punkt, ale straciła bramkę w meczu z Widzewem w 88. min.

W dół tabeli spada także Elana Toruń, ale 1:2 w Rzeszowie z Resovią trudno uznać za niespodziankę.

Przegrywa także coraz częściej Garbarnia Kraków, tym razem uległa Bytovii Bytów (1:2), a jeszcze niedawno wydawało się (choćby po zwycięstwie krakowian w Częstochowie), że to będzie zespół ścisłej czołówki. Odwrotnie dzieje się z Górnikiem Polkowice. Zespół, który słabo zaczął rozgrywki, teraz się rozkręca. Górnik wygrała 4:2 w Pruszkowie i ma już 20 punktów.

Wyniki XV kolejki:

Górnik Łęczna – Skra Częstochowa 1:1

GKS Katowice – Pogoń Siedlce 2:1

Stal Stalowa Wola – Widzew Łódź 0:1

Resovia – Elana Toruń 2:1

Znicz Pruszków – Górnik Polkowice 2:4

Gryf Wejherowo  – Lech II Poznań 1:2

Bytovia Bytów – Garbarnia Kraków 2:1

Błękitni Stargard – Legionovia Legionowo 2:1

Olimpia Elbląg – Stal Rzeszów 1:0


źródło foto: www.gol24.pl (autor: K. Kurzępa)
.