Na dole II-ligowej tabeli coraz ciekawiej

W 14 kolejce Skra przegrała 0:2 z Olimpią Elbląg. Punkty zdobyły trzy zespoły zajmujące miejsca za plecami naszej drużyny i odrobiły część start.

Analizując sytuację w dolnej części tabeli, tak naprawdę za korzystny dla skrzaków można uznać jedynie wynik meczu w Toruniu, gdzie Elana Toruń zremisowała ze Stalą Stalowa Wola. Ta druga drużyna odrobiła jednak kolejny punkt. Dziś ma ich na koncie 13, a Skra 14. Gryf Wejherowo i Legionovia straty mają wciąż spore, ale już nie tak duże jak przed kilkoma tygodniami.

Jeśli chodzi o zespoły zajmujące miejsca tuż nad strefą spadkową to w 14 kolejce zwycięstwa nie odniosła żadna z nich. Trzy jednak dopisały do swojego konta po punkcie. Wspomniana wcześniej Elana za remis ze Stalą, a Garbarnia Kraków z Gryfem. Górnik Polkowice postawił się liderowi z Rzeszowa. Miał nawet szansę na zwycięstwo, ale w 83. stracił gola i pełen emocji mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Porażek doznały natomiast Lech II Poznań (0:1 ze Zniczem Pruszków) i Pogoń Siedlce, która prowadziła z Górnikiem Łęczna 2:0, 2:1, 3:2, a przegrała 3:4. Właśnie drużyny Pogoni i Górnika będą rywalami Skry w najbliższych kolejkach. Poprzeczka zawieszona będzie bardzo wysoko, tym bardziej, że zagramy na wyjazdach. Na „Loretę” skrzacy wrócą 9 listopada, kiedy zmierzą się z dobrze spisującą się w tym sezonie Stalą Rzeszów (aktualnie 6 miejsce i 24 punkty).

Wyniki 14 kolejki:

Skra Częstochowa – Olimpia Elbląg 0:2

Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna 3:4

Stal Rzeszów – Błękitni Stargard 3:1

Legionovia Legionowo – Bytovia Bytów 1:1

Garbarnia Kraków – Gryf Wejherowo 1:1

Lech II Poznań – Znicz Pruszków 0:1

Górnik Polkowice – Resovia 2:2

Elana Toruń – Stal Stalowa Wola 1:1

Widzew Łódź – GKS Katowice 1:1