Skra wciąż na huśtawce. Znowu w strefie spadkowej

Dobre wiadomości ze Stargardu, niestety nie napłynęły. Skra przegrała z Błękitnymi 0:3 i znowu jest w strefie spadkowej.

Nasza drużyna dobrze spisuje się w roli gospodarza (13 punktów w 7 meczach), ale gdy przychodzi powalczyć o punkty na wyjazdach traci swoje atuty. Tak naprawdę niezłe spotkanie rozegrała tylko w Toruniu, ale i tam nie potrafiła wykorzystać szansy na zwycięstwo tracąc bramkę w 90 minucie. W pozostałych spotkaniach traciła dwa gole, a w niedzielę w Stargardzie trzy. Nasi piłkarze nie potrafili znaleźć recepty na szybkie kontry gospodarzy. Tak naprawdę wynik mógł być jeszcze wyższy.

Niestabilna forma okazuje się cechą większości zespołów II ligi. Ostatnio zaskakująco spisują się piłkarze Gryfa Wejherowo. Dwa tygodnie temu ograli u siebie Skrę i było to ich pierwsze zwycięstwo w sezonie. Tydzień później potwierdzili rosnącą formę i sensacyjnie ograli w Rzeszowie Stal. Żeby jednak ich kibice nie wpadli w euforię – w sobotnim spotkaniu przegrali u siebie z ..Legionovią Legionowo czyli zespołem, który po ograniu Skry w I kolejce regularnie ponosił porażki.

Jeśli o drużynach ze strefy spadkowej mowa to Górnik Polkowice ograł pewnie (3:0) Stal Stalową Wolę i ma już 16 punktów. Bytovia Bytów z która tydzień temu wygraliśmy 3:2 potwierdziła, że gra otwartą piłkę i tym razem to ona zwyciężyła 3:2 z silną Stalą Rzeszów. Nasz kolejny rywal – Olimpia Elbląg zremisowała 1:1 z Górnikiem Łęczna.

Przegrana w Stargardzie ma swoje konsekwencje. Nasza drużyna ponownie znalazła się w strefie spadkowej. Jest na 15 miejscu i ma 14 punktów, tyle co Elana Toruń i Lech II Poznań, punkt mniej od Pogoni Siedlce oraz dwa od Górnika Polkowice i Garbarni Kraków. W kolejnym meczu, 19 września zmierzymy się na Lorecie z piątą Olimpią Elbląg. Zapraszamy, początek spotkania o godz. 15.

Wyniki 13 kolejki:

Błękitni Stargard – Skra Częstochowa 3:0

Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 7:3

GKS Katowice – Elana Toruń 2:0

Resovia – Lech II Poznań 3:2

Gryf Wejherowo – Legionovia Legionowo 1:2

Bytovia Bytów – Stal Rzeszów 3:2

Olimpia Elbląg – Górnik Łęczna 1:1

Górnik Polkowice – Stal Stalowa Wola 3:0

Znicz Pruszków – Garbarnia Kraków przełożony na 23 października