Skra znów nad strefą spadkową

Skoro grę naszego zespołu określić można jako huśtawkę, to nie inaczej jest z pozycją w tabeli. Po zwycięstwie nad Bytovią 3:2 Skra kolejny raz ucieka ze strefy spadkowej.

Mecz z Bytovią był fantastycznym widowiskiem, pełnym emocji i zwrotów akcji, do tego okraszony naprawdę pięknymi golami. Trzeba jednak przyznać, że w naszym klubie po chwilowej euforii wszyscy dość szybko „zeszli na ziemię”. Prezes Artur Szymczyk, trener Paweł Ściebura, ale i sami piłkarze podkreślali w pomeczowych rozmowach, że odniesione w takich okolicznością zwycięstwo cieszy, ale tak naprawdę jego wartość zależy od tego co drużyna zaprezentuje w kolejnym spotkaniu. – Potrzeba nam jest jakaś mała seria, może nie zwycięstw, ale chociaż meczów bez porażki, bo teraz gramy w kratkę – mówił nam po meczu Krzysztof Napora.

Na razie wygrana nad Bytovią dała tyle, że jesteśmy nad strefą spadkową. Rywale są jednak tuż za plecami. Na szczęście przed Skrą cztery zespoły, z których najlepszy – Garbarnia – ma tylko dwa punktu więcej niż nasza drużyna.

W tej kolejce warto zwrócić uwagę na zwycięstwo Gryfa Wejherowo w Rzeszowie! Biorąc pod uwagę pozycje obu zespołów to wręcz sensacja. Przed tygodniem Gryf pokonał Skrę 2:1 i było to jego pierwsze zwycięstwo w sezonie. Z jednej strony można powiedzieć, że Skra „podała rękę” rywalowi i pozwoliła Gryfowi uwierzyć w siebie. Z drugiej, że to jednak nie jest taki słaby rywal i nie musimy się wstydzić porażki w Wejherowie.

Patrząc na tabelę i wyniki Skry nasuwa się jeszcze jedna refleksja. Odbieramy punkty rywalom z czołówki (Widzew, Znicz Pruszków, Bytovia), a tracimy je z zespołami z dołu tabeli (porażki z Legionovią, Gryfem i remis u siebie ze Stalą Stalowa Wola). I znów można mieć mieszane uczucia – skoro stać nas na ogranie Widzewa czy Znicza to możliwości zespołu są spore, ale z drugiej strony porażki z zespołami z dołu tabeli sprawiają właśnie, że balansujemy na granicy strefy spadkowej.

W kolejnym meczu Skra zagra z niedzielę w Stargardzie z Błękitnymi. Liczymy na to, że „huśtawka się zatrzyma” i wreszcie i na wyjeździe Skra zagra lepiej.

fotogaleria z meczu Skra – Bytovia [ZOBACZ}

Wyniki XII kolejki:

Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 0:1

Górnik Łęczna – Błękitni Stargard 1:0

Stal Rzeszów – Gryf Wejherowo 1:2

Legionovia Legionowo – Znicz Pruszków 0:0

Garbarnia Kraków – Resovia 0:2

Lech II Poznań – Stal Stalowa Wola 2:2

Górnik Polkowice – GKS Katowice 0:1

Elana Toruń – Widzew Łódź 0:1