Dziękujemy za już, czekamy na jeszcze…

Wygrana nad Zniczem Pruszków jest niezwykle cenna, ale sytuacji naszej drużyny w II-ligowej tabeli znacząco się nie poprawiła. Rywale z dolnej części tabeli także zdobywali punkty.

Przeciwko drużynie z Pruszkowa skrzacy rozegrali bardzo dobry mecz i zasłużyli na wyższe zwycięstwo, nawet trzema, czterema bramkami. Skończyło się na skromnym 2:1, bo rywale w doliczonym czasie gry szczęśliwie (sędzia nie zauważył zagrania jednego z rywali) zmniejszyli rozmiary porażki. Trzy punkty wywalczone w sobotę są bardzo cenne. Gdyby nie one, Skra pozostałaby w strefie spadkowej, obok Stali Stalowa Wola, Legionovii Leginowo i Gryfa Wejherowo.

Naszą drużynę zastąpiła na 15 pozycji Elana Toruń, która 0:3 przegrała w Polkowicach z Górnikiem. Watro zwrócić uwagę, że polkowiczanie w ciągu trzech dni zdobyli 6 punków i strzelili 6 goli. Dzięki temu awansowali na 12 miejsce, a na koncie mają 13 punktów.

Skra w 9 meczach zgromadziła punktów 11, tyle co Elana i o dwa mniej od Górnika Polkowice i Lecha II Poznań. Trzy zespoły – Pogoń Siedlce, Bytovia Bytów i Błękitni Stargard mają 4 punkty więcej, a Garbarnia Kraków i Znicz Pruszków pięć. Starty nie są duże i jest nadzieja, że przynajmniej część z nich wkrótce uda się odrobić. W najbliższą sobotę Skra zagra z ostatnim w tabeli Gryfem Wejherowo, tydzień później podejmie Bytovię Bytów, która po udanym początku sezonu mocno spuściła z tonu (5 pkt w 5 meczach). Jeżeli zaprezentuje dyspozycję ze spotkania ze Zniczem, powinna znacząco poprawić swój punktowy dorobek.

Wyniki 10 kolejki:

Pogoń Siedlce – Błękitni Stargard 3:2

Olimpia Elbląg – Bytovia Bytów 2:1

Górnik Łęczna – Gryf Wejherowo 1:0

Skra Częstochowa – Znicz Pruszków 2:1

Stal Rzeszów – Resovia 1:1

Legionovia Legionowo – Stal Stalowa Wola 0:1

Garbarnia Kraków – GKS Katowice 1:3

Lech II Poznań – Widzew Łódź 1:2

Górnik Polkowice – Elana Toruń 3:0

SKRA Elblag