Czas znów sięgnąć po punkty

Od zwycięstwa nad Widzewem, w trzech kolejnych meczach, Skra zdobył  tylko jeden punkt nie strzelając w nich bramki. Na szczęście rywale też tracą punkty.

W IX kolejce nasz zespół przegrał w Rzeszowie z Resovią 0:2. Porażka w Rzeszowie nie jest sama w sobie powodem do narzekania bo rywal był silny, ale w kontekście ostatnich trzech meczów, mamy prawo być zaniepokojeni.

Liczyliśmy, że pokonanie łodzian będzie przełomem i nasz zespół będzie spisywał się lepiej. Niestety, w trzech kolejnych spotkaniach nie strzeliliśmy bramki (straciliśmy cztery) i zdobyliśmy tylko jeden punkt. Siłą rzeczy nasza pozycja w tabeli nie może być dobra i taka nie jest.

Na szczęście dla nas jest grupka zespołów, które na razie spisują się słabo co sprawia, że ciągle balansujemy nad  strefą spadkową.  W IX. kolejce swoje mecze przegrały Legionovia, Stal Stalowa Wola i Gryf Wejherowo, tylko punkt zdobył Górnik Polkowice i dzięki temu nadal zajmujemy 14 miejsce w tabeli. Do kolejnego zespołu – Elany Toruń – tracimy już jednak trzy punkty.

Czas więc znów sięgnąć po jakąś zdobycz. Może w najbliższej serii? W sobotę w meczu X kolejki Skra zagra na „Lorecie” ze Zniczem Pruszków (godz. 16). To co prawda rywal z czołówki tabeli, ale w niedzielę przegrał u siebie z Górnikiem Łęczna 1:2 nie prezentując zbyt wysokiej formy,  co można było zobaczyć na ekranach TVP3. Do sukcesu potrzebna nam będzie jednak tak gra ja przeciwko Widzewowi i jak w większości meczów na Lorecie w poprzednim sezonie.

Komplet wyników IX kolejki II ligi:

Górnik Polkowice – Pogoń Siedlce 1:1

Elana Toruń – Lech II Poznań 2:4

Widzew Łódź – Garbarnia Kraków 1:1

GKS Katowice – Legionovia Legionowo 3:1

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 1:2

Gryf Wejherowo – Olimpia Elbląg 1:4

Bytovia Bytów – Błękitni Stargard 1:0

Stal Rzeszów – Stal Stalowa Wola 2:1

foto: agencja.gazeta