Skra wciąż nad strefą spadkową

W 7 kolejce Skra przegrała 0:2 w Katowicach z GKS-em, ale mimo to zajmuje miejsce nad strefą spadkową. Konkretnie czternaste z 7 punktami na koncie, ale też z niewielką przewagą na zespołami z miejsc 15-18.

Nie ma co ukrywać, w Katowicach nasza drużyna nie rozegrała dobrego meczu. GKS odniósł zasłużone zwycięstwo dzięki czemu z 14 pozycji przesunął się 10. Skra zastąpiła swojego sobotniego rywala tuż nad strefą spadkową. To, że nie znalazła się niżej zawdzięcza rywalom z miejsc 15-18, którzy w 7 kolejce wywalczyli tylko 2 punkty.

Ostatni Gryf Wejherowo szczęśliwie zremisował (bramka w 90 minucie) z Bytovią Bytów, a Górnik Polkowice także w końcówce uniknął porażki z Garbarnią Kraków. Przegrały natomiast Legionovia Legionowo (1:4 w Toruniu z Elaną) i Stal Stalowa Wola (1:3 na swoim boisku z Górnikiem Łęczna).

Z tym ostatnim zespołem skrzacy zagrają w najbliższą sobotę 7 września. Można powiedzieć, że zagrają o 6 punktów bo ewentualne zwycięstwo pozwoli podwoić przewagą nad rywalem. A niewykluczone, że również nad pozostałymi. Już teraz zapraszamy na Loretę. Początek spotkania o godz. 16.

Wyniki 7 kolejki:

GKS Katowice – Skra Częstochowa 2:0

Górnik Polkowice – Garbarnia Kraków 1:1

Elana Toruń – Legionovia Legionowo 4:1

Widzew Łódź – Stal Rzeszów 3:1

Stal Stalowa Wola – Górnik Łęczna 1:3

Resovia – Olimpia Elbląg 0:1

Znicz Pruszków – Błękitni Stargard 2:3

Gryf Wejherowo – Bytovia Bytów 1:1

Pogoń Siedlce – Lech II Poznań 0:2