Zapraszamy na mecz z Ruchem Chorzów. W środę Totolotek Puchar Polski

Już jutro, w środę 7 sierpnia w rundzie wstępnej Pucharu Polski zmierzymy się  z Ruchem Chorzów. Początek emocji na „Lorecie” o godz. 17.

W rundzie wstępnej PP bierze udział osiem drużyn z dolnej części II-ligowej tabeli po sezonie 2018/19. Zespoły z miejsc 11 – 18 zagrają między sobą, wg klucza 11 z 18, 12 z 17 , 13 z 16, 14  z 15  i stoczą  walkę o cztery miejsca premiowane awansem do I rundy.

Skra trafiła chorzowski Ruch – klub z wielkimi tradycjami, który od kilku sezonów jest w kryzysie. W

SKRA Ruch

minionym sezonie „Niebiescy” nie obronili się przed spadkiem, a jeszcze kilka dni temu nie było wiadomo czy przystąpią do rozgrywek III ligi. Mecz z Zagłębiem II Lubin nie doszedł do skutku, ale wychodzi na to, że chorzowianie znaleźli wyjście z patowej sytuacji. Na klubowej stronie internetowej pojawiła się informacja zatytułowana „Pierwsza bitwa wygrana. Ruszamy!”. Ruch porozumiał się ze strajkującymi pracownikami klubu, pierwszy ligowy mecz rozegra 17 sierpnia, a wcześniej wystąpi na „Lorecie”. Wystąpi wspierany przez swoich kibiców, bo na stronie ogłoszono również zapisy na wyjazd do Częstochowy.

Wizyta Ruchu, nawet przeżywającego ogromny kryzys będzie sporym wydarzeniem. Zapowiadają się duże emocje. Stawką pojedynku jest awans do 1/32 rozgrywek, gdzie trafić już można na zespoły z PKO Ekstraklasy.

Mecz z Ruchem będzie miał swoją stawkę, ale będzie też ważnym testem przed kolejnym pojedynkiem o punkty w II lidze. Przypomnijmy, że w niedzielę skrzacy zagrają we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań. Mecz rozpocznie się o godz. 13.05 a będzie go można obejrzeć w ogólnopolskim kanale TVP3.

Pary rundy wstępnej Totolotek  Pucharu Polski:

Skra Częstochowa – Ruch Chorzów

Błękitni Stargard – Rozwój Katowice

Olimpia Elbląg – ROW 1964 Rybnik

Gryf Wejherowo – Siarka Tarnobrzeg