Pięć zwycięstw gości na otwarcie II-ligowego sezonu

Skra w meczu otwierającym II-ligowy sezon przegrała na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek – Legionovią. Przegrała też Garbania Kraków, z którą nasz zespół zmierzy się w drugiej kolejce.

Nasi piłkarze nie zachwycili w Legionowie, ale miejmy nadzieję, że w ciągu najbliższego tygodnia poprawią to, co jest do poprawienia i w sobotę zobaczymy inny zespół. Skrzacy mają atuty i są w stanie grać zdecydowanie lepiej. Oby zaprezentowali je już w spotkaniu z Garbarnią.

Swoją drogą spadkowicz z Krakowa w pierwszej kolejce też nie zachwycił. Przegrał na swoim stadionie z Górnikiem Łęczna. Drugi z zespołów, który w ostatnim sezonie grał w I lidze – (GKS Katowice Daniela Rumina) wypadł jeszcze gorzej. W spotkaniu ze Zniczek Pruszków „Gieksę” stać było jedynie na honorowego gola.

Występując w roli gospodarzy przegrały także Górnik Polkowice, Stal Stalowa i Gryf Wejherowo. Ten ostatni zespół w dość pechowych okolicznościach z Widzewem Łódź, który dwie bramki zdobył w końcówce meczu.

Pierwszym liderem została Olimpia Elbląg, która w ostatnim meczu pierwszej kolejki, wysoko 4:0 pokonała debiutujące w II lidze rezerwy Lecha Poznań.

Wyniki 1 kolejki:

Legionovia Legionowo – Skra Częstochowa 2:0

Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce 3:2

Garbarnia Kraków – Górnik Łęczna 0:1

Górnik Polkowice – Błękitni Stargard 1:2

Elana Toruń – Bytovia Bytów 2:1

GKS Katowice – Znicz Pruszków 1:3

Stal Stalowa Wola – Resovia Rzeszów 1:3

Olimpia Elbląg – Lech II Poznań 4:0

Gryf Wejherowo – Widzew Łódź 1:2

Close Menu
×
×

Koszyk