Talent z Legii dołączył do Skry

Mateusz Bondarenko to kolejny młody piłkarz, który zasilił szeregi Skry. Nasz nowy zawodnik w sierpniu skończy 20 lat, a na koncie ma m.in. gola strzelonego Realowi Madryt w meczu „Młodzieżowej Ligi Mistrzów”.

Bondarenko jest środkowym obrońcą, wychowankiem Budowlanych Lubsko. W latach 2015-17 grał już jednak w drużynach młodzieżowych Legii Warszawa.
W sezonie 2016/17 występował z Legią w Lidze Młodzieżowej (odpowiednik Ligi Mistrzów) i w wyjazdowym meczu z Realem Madryt zdobył gola. Potem grał w Centralnej Lidze Juniorów, od czasu do czasu trenował też z pierwszym zespołem.

Z kolei wcześniej, bo w 2014 roku zaliczył  debiut w reprezentacji narodowej U-16. W meczu z Irlandią Północną zdobył gola, a w 2017 został powołany na zgrupowanie kadry narodowej U-17 w Marbelli na towarzyski dwumecz  z Belgią.

W tym samym roku jako 18-latek zadebiutował na boiskach III ligi. Ostatni sezon spędził na zapleczu drugiej ligi , gdzie jako środkowy obrońca rozegrał 30 pełnych spotkań i zdobył trzy gola. Jest cały czas  w szerokiej kadrze pierwszego zespołu. Teraz doświadczenie będzie zdobywał w Skrze.

Bondarenko podpisał roczny kontrakt. O miejsce w składzie będzie rywalizował z Adrianem Błaszkiewiczem i Mariuszem Holikiem.

Mateusz Bondarenko za www.90minut.pl – tutaj

Warto przeczytać – ” O nim będzie jeszcze głośno” www.gazetalubuska.pl – tutaj