Na początek Legionovia. Co pokaże Skra, jak zagra beniaminek?

Po wyjątkowo długiej, letniej przerwie nasza drużyna wraca na II-ligowe boiska. Na rozpoczęcie rozgrywek zmierzy się na wyjeździe z Legionovią Legionowo.

Dla Skry będzie to drugi sezon na szczeblu centralnym. Będąc beniaminkiem, w stawce 18 zespołów zajęliśmy 11 miejsce. Teraz celem jest utrzymanie, a jeżeli pojawi się taka szansa, poprawienie tego wyniku. W coraz silniejszej II lidze nie będzie o to łatwo, ale liczymy, że drużyna stanie na wysokości zadania.

W nowym sezonie kibice zobaczą dość mocno zmienioną Skrę. Kadrę opuściło w sumie 11 zawodników, a ich miejsce zajęło dotychczas siedmiu. Nasz najlepszy strzelec – Damian Nowak trafił do I-ligowego Radomiaka Radom, ale pojawiło się dwóch nowych napastników z doświadczeniem w II lidze – Dawid Wolny i Damian Niedojad. Trener Paweł Ściebura będzie miał do dyspozycji ciekawą, wydaje się, że silniejszą kadrę. W pewnym stopniu odmłodzoną, ale też wzmocnioną o doświadczonych graczy (wspomniani Wolny i Niedojad, Rafał Brusiło, Przemysław Mońka). W sparingach zespół prezentował się różnie, ale czas będzie pracował na jego korzyść.

– W sparingach sporo było dobrych momentów i nowych elementów, które sprawdzaliśmy – wyjaśnia Paweł Ściebura. – Generalnie jesteśmy usatysfakcjonowani, bo tylko raz przegraliśmy, bardzo mało traciliśmy bramek, a sytuacji stwarzaliśmy sporo. Problem jest jeszcze ze skutecznością, ale myślę, że tutaj nastąpi poprawa.

Liczymy, że drużyna swoje atuty pokaże już w sobotę. Legionovia łatwym rywalem jednak nie będzie, nawet mimo tego, że skład beniaminka mocno się zmienił. Legionovię opuścił m.in. najlepszy strzelec Piotr Krawczyk (26 goli), który trafił do Górnika Zabrze.

-Trudno mi się wypowiadać o sposobie gry naszego rywala. O konkretny materiał jest bardzo ciężko, choćby dlatego, że Legionovia grała w I grupie III ligi. Poza tym nie oszukujmy się, że po okresie przygotowawczym i zmianach kadrowych ten zespół będzie grał w identyczny sposób jak wtedy gdy wywalczył awans. My sami musimy się do tego meczu przygotować możliwie najlepiej. Spróbować narzucić rywalowi nasz styl gry i walczyć o jak najlepszy wynik. Ten mecz będzie tak samo trudny jak każdy inny w tej lidze. I z takim nastawieniem pojedziemy do Legionowa.

Mecz Skry w Legionowie w sobotę 27 lipca. Początek o godz. 18.

Close Menu
×
×

Koszyk