Mamy nowego napastnika!

Z nowym atakiem przystąpi Skra do sezonu 2019/2020. Dawid Wolny podpisał właśnie kontrakt z naszym klubem i dołączył do Damian Niedojada.

Po odejściu Damiana Nowaka i Sebastiana Siwka część kibiców niepokoiła się o to jak nasz zespół będzie prezentował się w grze ofensywnej. Pozyskanie najpierw Damiana Niedojada i teraz Dawida Wolnego – obu ze sporym ligowym doświadczeniem – powinno uspokoić nastroje.

Co ważne obaj należą do graczy stosunkowo młodych – 25 lat będą kończyli w nadchodzącej rundzie.

Dawid ma już spore doświadczenie na boiskach II-ligi. Pochodzi (i mieszka do dziś) z Opola i początki jego kariery związane są z Odrą, w barwach, której grał w III i II lidze. Potem trafił do MKS-u Kluczbork, Ruchu Zdzieszowice a ostatni sezon spędził w III-ligowej Kotwicy Kołobrzeg.

Ze Skrą podpisał właśnie roczną umowę. Jak do tego doszło? – Trener mnie znał, znamy się też z prezesem i trafiłem na testy. Jak widać uznano, że się przydam w Skrze, ale i ja przekonałem się, że warto tu zostać. Spodobała mi się koncepcja pracy, ambicje, sposób prowadzenia treningów. Jestem pod dużym pozytywnym wrażeniem, stąd moja decyzja.

Jak dodaje nasz nowy piłkarze ważny był także powrót na szczebel centralny i – w porównaniu z Kołobrzegiem – bliskość domu.

Dawid należy do silnych i wysokich napastników, mierzy 185 cm wzrostu – co na pewno naszej drużynie się przyda, bo pod tym względem Skra ustępowała dotychczas większości rywali w II lidze.

Nasz nowy napastnik ma za sobą kilka dni treningów z zespołem, zagrał także w sparingu z Rakowem gdzie zaprezentował się z dobrej strony.

W poprzednim sezonie Dawid strzelił dla Kotwicy sześć bramek. Jak mówi, w Skrze ma być lepiej, ale dodaje: – Indywidualne liczby są ważne, ale najważniejsze jest dobro drużyny.

Dawid Wolny na 90 minut.pl