Przemysław Mońka i Damian Niedojad w Skrze. Wzmacniamy kadrę przed nowym sezonem

Z pierwszym dniem lipca kadra Skry została wzmocniona o dwóch nowych piłkarzy. Kontrakty z naszym klubem podpisali Przemysław Mońka i Damian Niedojad, którzy w minionym sezonie występowali w Rozwoju Katowice.

Przemysław Mońka jest znany częstochowskim kibicom. 25-letni pomocnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Liswarcie Krzepice, z której w wieku juniora trafił do Rakowa. Przy Limanowskiego spędził prawie 9 sezonów. Wiosną 2016 roku przeniósł się do Gryfa Wejherowo, a ostatnie dwa lata reprezentował barwy Rozwoju Katowice. W minionym sezonie zagrał w 31 spośród 34 ligowych meczów, 27 razy wychodził w podstawowym składzie.

Damian Niedojad jest o rok młodszy od Mońki. Większość kariery (7 sezonów) spędził w Lechii Dzierżoniów, w barwach której zaliczył świetny sezonie 2017/18. Strzelił wówczas 20 goli, m.in. dwa walczącej o awans do II ligi Skrze. Dokładnie 7 kwietnia, w zakończonym remisem 3:3 meczu w Dzierżoniowie. Z 20 bramkami był wówczas w ścisłej czołówce klasyfikacji najlepszych strzelców III grupy. Wyprzedzili go wówczas Maciej Firlej ze Ślęzy Wrocław (24 gole) i trafiający wówczas dla Skry Daniel Rumin (21).

Miniony sezon, spędzony w Rozwoju, dla 24-letnego obecnie napastnika nie był już zły. Damian wystąpił w 27 meczach i strzelił dla katowiczan 3 gole. Rzadko jednak grywał na swojej nominalnej pozycji numer 9. Trenerzy Rozwoju widzieli Damiana na boku pomocy.  W naszym Klubie występując na swoim ulubionym miejscu na boisku,  liczymy na to, że odzyska skuteczność i pomoże naszej drużynie w walce o miejsce w II-ligowej stawce na kolejny sezon.

Przemek i Damian mają już za sobą pierwszy występ w barwach Skry. W sobotę zagrali w Kamieniu w wygranym 1:0 sparingu z GKS-em Katowice. Trenerzy byli zadowoleni z ich postawy. Teraz liczą, że w ciągu 4 tygodni jakie pozostały do rozpoczęcia sezonu wkomponują się do drużyny i będą jej silnymi punktami.

A kolejny test formy czeka skrzaków już w najbliższą środę, 3 lipca. Na Lorecie zmierzymy się z o godz. 17 z Reprezentacją Angielskich Piłkarzy Niezrzeszonych.