Juniorzy Młodsi- Awans z III ligi stał się faktem

Dwa spotkania rozegrały nasze zespoły juniorskie w miniony weekend. Pierwszy zespół walczący o punkty w II lidze wojewódzkiej przegrał na Limanowskiego z Rakowem 1 – 6. Drugi zespół odniósł ważne zwycięstwo w Szczekocinach i zapewnił sobie awans do II ligi.Nasz pierwsze zespół w kategorii B1 nie zaliczy tej rundy do udanej. Nasz zespół przystępował do rozgrywek w roli beniaminka i za postawiony cel miał wywalczyć utrzymanie w lidze. Niestety nie udało się. W ostatniej kolejce nasza drużyna wysoko przegrała z liderem i świeżo upieczonym pierwszoligowcem – Rakowem.

Na derby trenerzy Siuda i Bański nie wysłali najsilniejszego zestawienia personalnego, co może lekko usprawiedliwiać wysoką porażkę. Przewaga gospodarzy była duża, choć fragmentami nasz zespół robił dobre wrażenie. Honorowego gola dla naszego zespołu strzelił na 5 minut przed końcem spotkania Igor Wrzalik.

Drugi nasz zespół dzień później wyjechał do Szczekociny na starcie z wiceliderem tabeli i zarazem jedyną drużyną, która przy korzystnym wyniku zagrozić naszej drużynie w ligowej tabeli.

Mecz nie był przysłowiowym spacerkiem, a między 50 a 55 minutą był nawet trudny dla naszego zespołu.
Z

aczęło się zgodnie z planem. W 20 minucie Płatek otworzył wynik spotkania i wydawało się, iż Skra pewnie dąży do zwycięstwa. W drugiej połowie jednak to gospodarze dwukrotnie zaskoczyli Pedziocha i widmo zwycięstwa w lidze zaczęło się oddalać.

Na szczęście nasi juniorzy opanowali sytuacjęi w kolejnych minutach odpracowali stracone gole z nawiązką.


B 1 – II liga wojewódzka juniorów młodszych r. 2002/2003
Raków Częstochowa – Skra Częstochowa 6 – 1
sobota 08.06.2019, godz.: 11.00
MPK Raków, ul. Limanowskiego 83, Czestochowa

KS Skra:
Hajda – Krupa, Załucki, Szyda (46’ Krok), Cheliński – Szymczyk – Weżgowiec (46’ Jędrzejewski), Kryst (55’ Wrzalik), Kierat (75’ Bednarczyk), Rumin – Lipowski (80’ Zioła)

Gole traciliśmy w 10, 17, 31, 58, 66, 79 minucie meczu.

B 1 – III liga wojewódzka juniorów młodszych r. 2002/2003
Sparta Szczekociny – Skra II Częstochowa 2 – 4
niedziela 09.05.2019, godz.: 13.00
Miejski stadion ul. Spacerowa 7, Szczekociny

KS Skra:
Pędzioch (60’ Ptak) – Błędowski, Mikołajczyk, Rydz (46’ Weżgowiec), Nurek (46’ Mendrela) – Włodarczyk, Kempa, Zjawiony, Matyja (46’ Załęski) – Płatek, Żabik

Gole zdobywali:
0 – 1 Płatek – 20’
1 – 1 Sparta – 50’
2 – 1 Sparta – 55’
2 – 2 Zjawiony – 60’
2 – 3 Płatek – 65’
2 – 4 Zjawiony – 70’