Wysokie zwycięstwo juniorów starszych, młodsi ulegli Gwarkowi

Rozgrywki młodzieżowe powoli wkraczają w fazę finałową. W przed ostatniej kolejce ligowych zmagań w pierwszej lidze juniorów starszych Skra 6 – 1 pokonała ROW Rybnik. Juniorzy młodsi niestety przegrali ważny w walce o utrzymanie mecz.

A  1 – I liga wojewódzka juniorów starszych r. 2000/2001
Skra Częstochowa  – ROW 1964 Rybnik

niedziela 26.05.2019, godz.: 17.00
MOSiR „Skra” Częstochowa, ul. Loretańska 20

Wynik w przekroju całego spotkania w pełni odzwierciedla sytuację panującą na boisku. W 6 minucie Gołębiowski strzałem z rzutu wolnego sprawia, iż nasz zespół szybko objął prowadzenie. Niestety, zdobyta bramka przyniosła odwrotny skutek do planowanego. Nasz zespół jakby zadowolony z prowadzenia oddał nieco inicjatywę rywalowi. W 20 minucie po rozegraniu rzutu rożnego goście doprowadzili do wyrównania. Utrata gola zadziałała odpowiednio na zespół trenera Szymczaka. Od tej pory Skrzacy dominowali na boisku. Przed przerwą ponownie „Gołąbek” wpisał się na listę strzelców.
Drugą  części meczu nasi juniorzy rozpoczęli od gola. Rogala strzałem sprzed pola karnego, trafiając w samo okienko bramki ROW-u podwyższa wynik. Od tego momentu entuzjazm rybniczan opadł, a gospodarze w pełni kontrolowali przebieg meczu stwarzając szereg groźnych sytuacji podbramkowych.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

„Cieszy okazałe zwycięstwo, ale przede wszystkim to w jaki sposób je odnieśliśmy. Poza słabszym fragmentem po zdobyciu gola narzuciliśmy  rywalowi nasze warunki gry. Organizacja ataku pozycyjnego była na dobrym poziomie. Dużo fajnych, szybkich akcji kombinacyjnych pozwoliło nam na stworzenie dużej ilości sytuacji bramkowych. Cieszy również fakt, iż pomimo wysokiego prowadzenia nasze zaangażowanie było dalej na wysokim poziomie koncentracji co tylko świadczy o dużej świadomości zawodników.”

KS Skra:

M. Biegański (85’ P. Wróbel) – W. Podolski, R. Kapkowski (40’ K. Ciepły), E. Napieraj, P. Pakuła (80’ M. Rudzki), J. Cierpiał (65’ B. Ziętara), S. Rogala, R. Gołębiowski, M. Przygodzki (56’ M. Malinowski), J. Matyja

Zabrze

Już do przerwy nasz zespół dał sobie strzelić trzy gole. To duża zaliczka dla gospodarze przed kolejnymi 45 minuta i meczu. Mimo to, nasza drużyna ruszyła do odrabiania strat. W 60 minucie  gry po dwóch golach Kempskiego nasi juniorzy byli o krok od wyrównanie. Niestety, w 67 minucie meczu ponownie daliśmy się zaskoczyć i ponownie „punkty” oddaliły się na dwa gole. Na 11 minut przed końcem spotkania, po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Kempski. Skrzacy postawili wszystko na jedną kartę i dążyli do wyrównania. Po jednym z kontrataków na 4 minuty przed końcem spotkania skutecznie przeprowadzony kontratak zamknął mecz.

KS Skra:

Hajda – Błędowski, Załucki, Mikołajczak, Nurek – Krupa (55’ Matyja), Płatek (52’ Weżgowiec), Szymczyk (34’ Rydz), Cheliński (30’ Włodarczyk) – Żabik (46’ Słabosz), Kempski

sobota 25.05.2019, godz.: 12.00

Ważne zwycięstwo w walce o awans do II ligi wojewódzkiej odniósł nasz drugi zespół juniorów młodszych. W derbowym pojedynku Skra pokonała Victorię 3 – 1.
Goście już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Nasza drużyna  w uporem dążyła do odrobienia strat, co udało się za sprawą Hampela w 27 minucie meczu. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się ponownie Hampel. Tuż po przerwie wynik konfrontacji ustalił Rumin.