Pierwsze kontrakty na nowy sezon podpisane!

Mikołaj Biegański przedłużył kontrakt z naszym klubem. To bardzo dobra wiadomość, bo Mikołaj nie tylko świetnie spisywał się w bramce, ale jest także młodzieżowcem.

Umowa została podpisana na rok. Mikołaj nie ukrywa, że miał i ma inne propozycje, ale na razie stawia na Skrę: – Możliwość gry na szczeblu centralnym jest tym co mnie przekonało do przedłużenie umowy ze Skrą. Miałem inne propozycje, ale tu gram w II lidze, a w moim wieku to najważniejsze.

Nasz bramkarz przyznaje, że jest z wiosennej rundy bardzo zadowolony: – Po pierwsze pograłem, bo wystąpiłem w dziewięciu meczach, ale też jestem zadowolony ze swojej postawy, bo to były dobre mecze. Jesienią było trochę gorzej, potrzebowałem jeszcze trochę czasu, żeby się oswoić z tą ligą.

Mikołaj to zawodnik ciągle bardzo młody – rocznik 2002 – a jak wiadomo posiadania wartościowych piłkarzy młodzieżowych (do 21 lat) bardzo się opłaca. Po pierwsza – skoro dwóch musi znajdować się na boisku w każdym meczu II ligi – mają duży wpływ na grę zespołu. Po drugie, za wystawianie młodzieżowców można sporo zarobić w ramach prowadzonego przez PZNP Pro Junior System.

Nasz bramkarze podkreśla jednak – i słusznie – że za sam wiek miejsca w bramce nie dostał: – To, że jestem młodzieżowcem to na pewno mój atut, ale żeby zająć miejsc w bramce musiałem wygrać rywalizacje z kolegami – tłumaczy.

Na pytanie o to jak ocenia kończący się sezon 17-latek mówi: – Gry w II lidze byla dla nas wyzwaniem, łatwo nie było, ale temu zadaniu podołaliśmy. Zobaczymy jak będzie w tym drugim sezonie, bo często się mówi, że jest on trudniejszy niż ten zaraz po awansie.

Warto też dodać, że od maja Mikołaj ma umowę z agencją menadżerską Stellar Football Ltd. Dlaczego o tym piszemy? Bo agencja dba m.in. o interesy takich piłkarzy jak Gareth Bale, Saúl Ñíguez, Kieran Trippier czy Polacy Wojciech Szczęsny, Grzegorz Krychowiak i Sebastian Szymański. Można powiedzieć, że Mikołaj jest w dobrym towarzystwie!

Jeśli o bramkarzach mowa to ważny kontrakt na nowy sezon ma także inny nasz bramkarz Mateusz Kos. Umowa była tak skonstruowana, że przedłużeniu uległa po zapewnieniu sobie przez Skrę utrzymania w II lidze.