Mecz kontrolny: Skra Ladies Częstochowa – UKKS Istebna

W ostatnim sparingu przed inauguracją rundy wiosennej trzecioligowa Skra Ladies pokonała kolejnego drugoligowca – drużynę UKKS Istebna

Sobotni mecz nasze piłkarki rozpoczęły nieco w eksperymentalnym zestawieniu. Chcąc baczniej obserwować poczynania swych podopiecznych, grająca trenerka Marta Mika – podpora defensywy – zdecydowała się tym razem pozostać wyłącznie na ławce trenerskiej. Wiązało się to zatem z przemeblowaniem częstochowskiego bloku obronnego. Jednak patrząc na pomeczowe miny duetu trenerskiego Mika/Mrugacz efekt był chyba zadowalający 

Skrzatki grę rozpoczęły bardzo spokojnie i z wyraźnym respektem dla wyżej notowanych rywalek. A że popularne Góralki również nie kwapiły się do frontalnych ataków to w tej części meczu kibice zebrani na trybunach mieli do czynienia z typowymi piłkarskimi szachami. I mimo dość intensywnych instrukcji przekazywanych przez nasz sztab szkoleniowy obraz gry nie zmienił się do końca tej połowy. Po pierwszych 40 minutach wynik bezbramkowy absolutnie nie krzywdził żadnej ze stron.

Po wznowieniu gry – wraz z upływem czasu i po kolejnej korekcie w ustawieniu – piłkarki Skry zaczęły uzyskiwać dość wyraźną przewagę. Rywalki w tym fragmencie meczu sporadycznie zapuszczały się pod bramkę Oliwi Młynek. Efektem dobrej gry naszego zespołu były dwie bramki zdobyte w krótkim odstępie czasu. Najpierw Lena Mesjasz – w swoim stylu – precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego dała jednobramkowe prowadzenie. Chwilę później po akcji Natalii Liczko piłka trafiła do Nicoli Wojciechowskiej która bez problemu skierowała futbolówkę do praktycznie pustej bramki. Skra prowadziła w tym momencie 2-0 i w pełni już kontrolowała wydarzenia na boisku.

Wielką czujność w bramce rywalek zachowywała goalkeeperka z Istebnej. To m.in. dzięki jej udanym interwencjom mimo kilku doskonałych okazji dla Skry wynik tego spotkania nie uległ już zmianie. Wygrywamy zatem z kolejnym drugoligowcem !

Tym spotkaniem zakończyliśmy serię meczów kontrolnych przygotowujących nasze piłkarki do rundy wiosennej. Czas zatem na małe podsumowanie tego okresu przygotowawczego …. na przełomie lutego i marca nasza drużyna rozegrała w sumie pięć gier sparingowych. Trzy z nich zakończyły się naszym zwycięstwem a w dwóch musieliśmy uznać wyższość rywalek. W pokonanym polu zostawiliśmy trzecioligową Astorię Szczerców (2-1) oraz drugoligowe Unię Opole (1-0) i UKKS Istebna (2-0). Porażkę zanotowaliśmy w meczach z liderem II ligi SWD Wodzisław (1-4) i także drugoligowcem Plonem Błotnica Strzelecka (2-3).
Niestety w żadnym z tych spotkań nie mogliśmy wystąpić w optymalnym zestawieniu. Choroby i urazy dość skutecznie przeszkadzały nam w przygotowaniach do rozgrywek ligowych. Cieszy jednak fakt, że w sobotnim pojedynku powróciły na boisko Natalia Grajcar i Weronika Włoch.

A już za tydzień długo wyczekiwana inauguracja rundy wiosennej. Będzie to zarazem nasz ligowy debiut na Loretańskiej 
Od razu zaczynamy z wysokiego C – na Loretę zawita nasz derbowy rywal Polonia Poraj.
Już dziś zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na to szlagierowo zapowiadające się spotkanie !

Skra Ladies Częstochowa – UKKS Istebna 2-0 (0-0)

Bramki:
Lena Mesjasz x1, Nicola Wojciechowska x1

Skład:
Oliwia Młynek – Ewelina Kaczmarzyk, Aleksandra Połacik, Wiktoria Dzianak, Maja Tomczyk, Lena Mesjasz (kpt), Maja Ozieriańska, Wiktoria Ślusarczyk, Nicola Wojciechowska, Natalia Liczko, Karolina Surdyk oraz Małgorzata Juszczyk, Agnieszka Kosmala, Natalia Grajcar, Weronika Włoch