Mecz kontrolny : Skra Częstochowa – Plon Błotnica Strzelecka

Porażką Skrzatek zakończyła się weekendowa gra kontrolna.
W sobotnie popołudnie nasze piłkarki zmierzyły się ponownie z drugoligowcem. Rywalem tym razem była drużyna z województwa opolskiego Plon Błotnica Strzelecka występująca na co dzień w kobiecej II lidze śląskiej.

Mimo sporych absencji personalnych spowodowanych obowiązkami zawodowymi oraz urazami Skra do tego pojedynku przystąpiła z dużą wiarą w zwycięstwo. Pierwsza połowa tylko utwierdziła zebranych na trybunach kibiców o przewadze częstochowianek. Efektem tej dominacji były szybko strzelone dwie bramki zdobyte kolejno przez Oliwię Młynek oraz Natalię Liczko. W tej części gry podopieczne Marty Miki i Patryka Mrugacza kontrolowały przebieg meczu i bez większych problemów dowiozły dwubramkowe prowadzenie do gwizdka oznajmującego przerwę.

Druga odsłona tego pojedynku rozpoczęła się od mocnego uderzenia przyjezdnych. W krótkim odstępie czasu – wykorzystując chwilowe rozkojarzenie naszych dziewczyn – drużyna Plonu strzeliła 3 bramki. W tym czasie Skrzatki zostały zepchnięte do momentami rozpaczliwej obrony. Z czasem gra zaczęła się ponownie wyrównywać a pod koniec spotkania inicjatywa znów należała do częstochowianek. Ale mimo kilku świetnych sytuacji m.in. strzał w poprzeczkę Natalii Liczko czy “sam na sam” grającej tym razem w ataku Oliwii Młynek oraz kilku rzutów wolnych wykonywanych z bliskiej odległości wynik meczu nie uległ już zmianie.

Przegrywamy 2-3 ale z porażki tej wyciągamy bardzo konkretne wnioski. W grze z tak doświadczonym i wymagającym rywalem nie można sobie pozwolić nawet na chwilę dekoncentracji. Sztab trenerski ma zatem po tym meczu sporo materiału do analizy.

Reasumując – był to bardzo pożyteczny sprawdzian w którym pierwsza połowa była zdecydowanie na korzyść Skry. W drugiej odsłonie bardzo spokojna i rozważna gra zapewniła jednak zwycięstwo drużynie Plonu.

A już za tydzień do Częstochowy zawita kolejny drugoligowiec. Naszym rywalem tym razem będą góralki z drużyny UKKS Istebna. Będzie to ostatni sprawdzian przed wznowieniem trzecioligowych rozgrywek. Zapraszamy zatem Państwa w sobotę 23 marca o godzinie 18:00 na stadion przy ulicy Loretańskiej – emocji na pewno nie zabraknie 

Skra Częstochowa – Plon Błotnica Strzelecka 2-3 (2-0)

Bramki:
Oliwia Młynek x1, Natalia Liczko x1

Skład:
Małgorzata Juszczyk – Marta Mika, Aleksandra Połacik, Agnieszka Kosmala, Wiktoria Dzianak, Maja Ozieriańska, Lena Mesjasz, Nicola Wojciechowska, Wiktoria Ślusarczyk, Natalia Liczko, Oliwia Młynek oraz Katarzyna Załogowska