Podsumowanie tygodnia: 17.08 – 23.08

Rocznik 2002/2003

Trener Tomasz Szymczak o meczu: Już na początku spotkania strzelamy dwie bramki, najpierw Bartek Bąk wykorzystał rzut karny po faulu na Słaboszu a kilka minut później Fabian Słabosz płaskim strzałem w długi róg z 18 metrów pokonał bramkarza Rozwoju. Swoich doskonałych sytuacji nie wykorzystali natomiast Błędowski który w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy, natomiast strzał głową Mikołaja Kempy bramkarz sparował na poprzeczkę.
Podsumowując mecz był w miarę wyrównany natomiast cały czas kontrolowaliśmy jego przebieg i choć Jakub Hajda dwa razy dobrze interweniował po strzałach Rozwoju to trzeba przyznać, iż wynik odzwierciedla jego przebieg, przede wszystkim w ataku stworzyliśmy więcej sytuacji do strzelenia bramki, ale również nasza obrona była dobrze zorganizowana i nie pozwoliła tego dnia na zbyt wiele gospodarzom
.

Rozwój Katowice A1 – Skra A1 0:2 (0:2)

Bramki: Bąk (1 bramka, 9′), Słabosz (1, 12′)

Skład: Hajda, Cheliński, Załucki, Rydz, Załęski (80’ Garus), Kempa, Rumin (46’ Żabik), Ziętara, Bąk (46’ Nurek),
Błędowski (86’ Banasiak), Słabosz (72’ Płatek)

Rocznik 2006

Relacje z ostatnich meczów przedstawił Nam trener Robert Siuda: W 2 lidze zaliczyliśmy” falstart”. W pierwszym meczu z Górnikiem przeciwnik był zdecydowanie lepszy, przy bardzo dużej ilości błędów indywidualnych jak i całej drużyny. W drugim spotkaniu z Imielinem poprawiliśmy błędy drużyny w ustawieniu, przesuwaniu, skracaniu pola gry, a mimo wszystko przegraliśmy. Zadecydowały tu błędy indywidualne, lepsze warunki fizyczne przeciwnika i nie wykorzystane stuprocentowe sytuacje. Kabacik w pierwszej połowie nie trafia do pustej bramki, Kasprzycki nie strzela karnego, a Niedzielski nie jest w stanie przelobować małego wzrostu bramkarza z pola bramkowego, po czym Imielin wyprowadza kontrę i strzela na 2:0. Po przerwie łapiemy kontakt na 2:1 – po rzucie rożnym strzela Brodziak, lecz za chwilę nasz bramkarz popełnia błąd podając pod nogi przeciwnika i tracimy bramkę na 3:1. Na 4:1 znów z kontrataku strzelają gospodarze, piękny strzał pod poprzeczkę po długim słupku i Pogoń ustala wynik spotkania na 4:1. Choć to my staramy się zdobyć kolejnego gola i prowadzimy grę to i tak nie udaje się nam doprowadzić do zmiany wyniku. Podsumowując – zaliczyliśmy niezły falstart i możemy mieć problem z dogonieniem ligi.

K.S „Górnik” Zabrze S.S.A – K.S „SKRA” Częstochowa S.A: 9 – 2 (3:0)

Bramki: gol samobójczy (47′, as. Niedzielski), 75’ Ostaszewski (75′, as.Kasprzycki)

Skład: Frukacz (63′ Hobot), Kabacik (41′ Podsiedlik), Dembczyk, Brodziak, Hajda (41′ Krynicki), Kożuch, Niedzielski, Szałaj, Ostaszewski, Mucha (41′ Szczygłowski), Kasprzycki (57′ Kabacik)

L.K.S „Pogoń” Imielin – K.S „SKRA” Częstochowa S.A 4 – 1 (2:0)

Bramki: Niedzielski (46′, as. Kasprzycki)

Skład: Frukacz (60′ Hobot), Krynicki (55′ Podsiedlik), Dembczyk, Brodziak, Hajda, Niedzielski, Kożuch, Szałaj, Ostaszewski (63′ Szczygłowski), Kabacik (41′ Mucha), Kasprzycki

K.S „SKRA” Częstochowa S.A – KOS „Victoria” Częstochowa: 5 – 0 (2:0)

Bramki: Waluda (4 bramki, 25′, 32′, 42′, 75′), Figzał (1, 65′)

Skład: Hobot, Leśnak ’07 (60′ Katolik), Łysakowski ’07 (65′ Mikulski), Mikulski ’07 (41′ Bedła), Skwarczyński ’07 (65′ Maciejewski), Sondaj (60′ Jędrychowski), Maciejewski (41′ Trybulak), Wolski ’07 (65′ Więckowski), Więckowski ’07 (41′ Gawęda), Fizgał ’07, Waluda

Rocznik 2007

W sobotni poranek kolejny mecz ligowy rozegrali podopieczni Pawła Rycharskiego. Po zaciętym meczu pokonali APN Żywiecka 4-3. Pierwsza połowa przebiegała z przewagą naszej drużyny, która jednak tego dnia nie potrafiła wykorzystać stworzonych sytuacji. Do przerwy wynik 2-2. Druga połowa rozpoczyna się lepiej dla gości i to oni wychodzą na prowadzenie 3-2. Nasza drużyna szybko reaguje i stwarza kolejne sytuacje. Bramkę na 3-3 strzelamy w 70 minucie, a w doliczonym czasie po dwójkowej akcji Skra strzela na 4-3.
Trener Rycharski o meczu: Był to dla Nas bardzo ciężki mecz, gdzie po dobrym występie w Bielsko-Białej zagraliśmy średnio. Duży problem mieliśmy z wykorzystaniem sytuacji, których nie brakowało. Nasza drużyna zasługuje na pochwałę za zostawione zdrowie i determinację w dążeniu do zwycięstwa, które udało się zdobyć w ostatnich minutach meczu.

Skra Częstochowa – APN Żywiec: 4-3

Bramki: Matyja (3 bramki), Żakowski (1)

Skład: Foltyński, Skwarczyński/Małysz, Meroń/Leśniak S., Lesniak D., Rzońca, Błachowicz, Cieślak/Figzał, Kwaśnik H, Matyja, Żakowski/Wolski, Kwaśnik K./Kozłowski. Rezerwowy: Łysakowski

Rocznik 2009

Co o meczu powiedział trener Mariusz Czok? Zespól rozegrał pierwszy mecz kontrolny na obozie w Wiśle, a rywalem był zespół Podbeskidzia Bielsko Biała. Rozegraliśmy 3 części po 30 minut. Zespół zostawił dużo zdrowia na boisku, było widać jak bardzo chłopcom zależy by dobrze wypaść na tle tak dobrego rywala jakim jest Podbeskidzie. Wynik spotkania cieszy nas bardzo, ale jeszcze bardziej nasza gra. Wiedzieliśmy, że zespół z Bielska Białej postawi nam bardzo wysoko poprzeczkę. Na boisku było dużo walki, ale z zachowaniem dopuszczalnych granic – nikt nie odpuszczał. Dużo musieliśmy się napracować na tak dobry wynik, byliśmy dobrze zorganizowani w ataku, cierpliwie rozgrywaliśmy pilk i szukaliśmy swoich szans pod bramką a praktycznie to co sobie wypracowaliśmy, zamieniliśmy na bramki. Kilkukrotnie zaskoczyliśmy rywala strzałem z dystansu, po których wpadły bramki. W obronie byliśmy bardzo zdeterminowani, wiedzieliśmy, ze każdy nasz błąd czy tez przegrany pojedynek to zespół z Bielska Białej może zamienić na bramkę. Po meczu drużyna udała się na relaks w basenach w hotelu Gołebiewski. Uważam, że drużynie należał się ten relaks po bardzo wyczerpującym spotkaniu, gdzie słonce tez dawało Nam odczuć tę wysoka temperaturę.

Skra Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko Biała: 9-3

Bramki: Radomski (3 bramki, 38′, 42′, 55′), Musiał (2, 40′, 72′), Nowak (1, 19′), Siuda (1, 46′), Tatarczyk (1, 68′)

Skład: Węgrzyn ’10, Dziewiątkowski, Tatarczyk, Młynarczyk, Musiał, Sołtysik, Nowak, Urbański, Miarka, Krawczyk, Kaśków, Jędruch, Wojtasik, Siuda, Radomski

Rocznik 2011

W piątek grupa B rocznika 2011 udała się do Wręczycy na mecz z tamtejszym Sokołem. Niestety przez większość spotkania gospodarze przeważali w każdym aspekcie, widać, że byli bardziej zaangażowani i zdeterminowani, by pokazać się z jak najlepszej strony. Taki mecz dla młodych Skrzaków to dobra nauka, z której trzeba wyciągnąć jak najwięcej wniosków.

Skład: Ksawery Kielan, Dominik Kostarczyk, Kryspin Michalik, Jan Jędrzejewski, Piotr Kacperski, Kacper Pala, Wiktor Szerszeń

Grupa A podejmowała w niedzielne południe przy ul. Powstańców Rozwój Katowice. Na przestrzeni całego spotkania Rozwój postawił wysoko poprzeczkę, jednak szczególnie w pierwszej połowie Skrzacy wyraźnie przeważali. W drugiej części meczu to Rozwój mocno zaatakował i szybko strzelił kilka bramek. Z minuty na minutę Skra rozkręcała się i strzelała kolejne gole. Tak mecz podsumował trener Kamil Nowiszewski: Warto zaznaczyć, że szczególnie dobrze wyglądaliśmy w pojedynkach indywidualnych. Dużo wygranych gier 1×1 skutkowało tworzeniem przewagi na połowie przeciwnika. Oczywiście cała drużyna zasługuje na pochwałę, bo pomimo błędów, których się nie ustrzegliśmy, zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, które obfitowało w wiele bramek.

Skład: Jakub Pawelak, Jakub Mizerski, Jakub Myśliwiec, Olaf Glapiński, Jacek Kowalik, Kacper Szewczyk, Maciej Mulewicz, Ireneusz Drążkiewicz, Ignacy Całko, Kryspin Michalik, Filip Włodarek, Igor Turek, zawodnik testowany.

Rocznik 2012

Trener Marek Juszczyk o przebiegu turnieju: W środę 19 sierpnia Nasza drużyna rocznika 2012 udała się na turniej organizowany przez Ajaks Częstochowa. Turniej pierwotnie rozgrywany miał być na „Ajaks Arena”. Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i ze względu na zalane boisko turniej został przeniesiony na Orlika przez co zmieniły się też formy rozgrywania spotkań. Mecze odbywały się w systemie „każdy z każdym”. Nasza drużyna podeszła do turnieju bardzo ambitnie i pokazała się z dobrej strony wygrywając 4 spotkania i jedno remisując, co wystarczyło do zwycięstwa w końcowym rozrachunku.

Najlepszy Bramkarz – Mateusz OLSZEWSKI – ESBANK RAP Radomsko

Kolejna relacja od trenera Marka Juszczyka:W sobotę 22.08 kolejny turniej rozegrała drużyna rocznika 2012. Po środowym zwycięstwie przyszły kolejne emocje, gdyż do Blachowni zawitały między innymi takie drużyny jak: GKS Katowice, Chemik Kędzierzyn-Koźle czy Zagłębie Sosnowiec. Turniej rozgrywany w systemie każdy z każdym gdzie udział brało 8 drużyn a mecz trwał 20 min zapowiadało dużo emocji, ale przede wszystkim dużo grania, co dla zawodników jest najważniejsze. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja końcowa a nagrody otrzymały wszystkie drużyny. Nasza drużyna turniej zaczęła bardzo dobrze i tylko brak skuteczności w dwóch pierwszych meczach przesądził o minimalnych porażkach z GKS-em Katowice 2-0 i Zagłębiem Sosnowiec 2-1. Kolejne trzy spotkania to pewne zwycięstwa z RAP-em Radomsko 5-1, Orlikiem Blachownia 4-1 i Modlniczanką Kraków 2-0. Niestety panujący ponad 30 stopniowy upał dawał się mocno we znaki wszystkim zawodnikom i kolejny mecz to porażka 3-1 z Rekordem Bielsko Biała. Ostatni mecz rozgrywaliśmy z niepokonanym w tym turnieju Chemikiem. Zawodnicy obu drużyn wykrzesali z siebie ostatki sił i nasza drużyna wyszła zwycięsko z tego pojedynku wygrywając 5-4 strzelając zwycięską bramkę na 10 sekund przed końcem spotkania.

Skład:
Szymon Skowroński, Kacper Matyja, Igor Ślimak, Jakub Majer, Fabian Puszczyński, Alan Bartolewski , Mateusz Miklus, Gabriel Rybczyński, Wiktor Zbirek, Fabian Pasieka

Rocznik 2013

Krótkie podsumowanie turnieju przez trenera Macieja Suszczyka: W dniu 22.08 zawodnicy z rocznika 2013 uczestniczyli w turnieju BLACHOWNIA CUP. Rywalizowaliśmy z takimi zespołami jak Orlik Blachownia, Sparta Lubliniec, Sportowa Częstochowa, Stradom Częstochowa oraz Lot Konopiska. Zawodnicy zdobyli dzisiaj bogate doświadczenie, które na pewno zaowocuje podczas kolejnych turniej czy meczów sparingowych.