Podsumowanie tygodnia Młodej Skry: 16.07 – 19.07

Rocznik 2013

Rocznik 2013 rozegrał Miniturniej. Planowany był na 6 drużyn Sportowa Częstochowa, Orlik Blachownia, Skra Częstochowa I, Skra Częstochowa II, Lot Konopiska oraz Znicz Kłobuck który niestety nie dotarł na turniej. Turniej toczył się na 2 boiska jednocześnie, każdy z każdym rozgrywał mecze w czasie 20 min.
Trener Maciej Suszczyk krótko podsumował mini turniej: Bardzo dużo gry, pełno wykonanych pojedynków 1 na 1 oraz bramek można było zobaczyć w trakcie meczów a przede wszystkim wiele uśmiechu na twarzy u zawodników, czyli to co dzieci lubią najbardziej oraz Trenerzy, których to cieszy.

Rocznik 2010

W minioną sobotę na orliku przy ulicy Sobieskiego Skra 2010 rozegrała trójmecz. Naszymi przeciwnikami były zespoły Zagłębia Sosnowiec oraz Pogoni Zduńska Wola. 4 mecze po 30 min. w systemie mecz i rewanż. Trener Skrzaków Krystian Kotarski ocenił grę zespołu: Jestem zadowolony z przeprowadzonych gier. Chłopcy pokazali się z dobrej strony, jednak obecność w drużynie 5 nowych zawodników spowodowała, że nie do końca realizowaliśmy swoje założenia. Jeśli chodzi o naszą grę, na duży plus zasługuje szybki odbiór piłki na połowie rywala oraz kreowanie dużej ilości sytuacji bramkowych.

Skra – Zagłębie Sosnowiec – 1:2 bramka: Kuba Masio
Skra – Pogoń Zduńska Wola – 3:2 bramki: Wojtaszewski (2 bramki) , Filip Matyja
Skra – Zagłębie Sosnowiec – 1:3 bramka: Wojtaszewski
Skra – Pogoń Zduńska Wola – 2:4 bramki: Borris, Radzioch

Skład: Wojtek Borowik, Kuba Błaszczyk (Wieluń), Mikołaj Szyjewski, Marcel Wojtaszewski, Miłosz Radzioch, Marcel Pacud, Kuba Warta, Nevio Borris, Kuba Masio, Szymek Kudła, Filip Matyja.

W niedzielę rocznik 2010 zagrał kolejne spotkanie kontrolne, tym razem udał się się do Bełchatowa na mecz z tamtejszym GKSem. Trener Kotarski podzielił drużynę na 2 zespoły, które toczyły bój z drużyną gospodarzy. Mecze były rozgrywane w trzech częściach po 30 minut w liczbie graczy 6+1. Tak podsumował grę zespołu trener Kotarski: Z przebiegu gry jestem zadowolony, niestety przespana pierwsza część i dużo błędów własnych sprawiła, iż dopiero w dwóch kolejnych odsłonach pokazaliśmy charakter i zaangażowanie.

1 tercja

Skra A – GKS 3:11 bramki: Taranek, Staniek, Borris
Skra B – GKS 3:2 bramki: Matyja (2 bramki), Kuba Błaszczyk

2 tercja

Skra A – GKS 6:8 bramki: Pacud, Staniek (4 bramki), Borris
Skra B – GKS 2:1 bramki: Konieczny, Błaszczyk

3 tercja

Skra A – GKS 5:6 bramki: Błaszczyk, Matyja (3 bramki), Masio
Skra B – GKS 4:6 bramki: Borris, Konieczny (2 bramki), Śpiewak

Skład: Węgrzyn, Marchewka, Konieczny, Borris, Matyja, Pacud, Rajczyk, Zalewski, Szymański, Kudła, Masio, Staniek, Kuba Błaszczyk (Wieluń), Taranek, Radzioch, Śpiewak.

Rocznik 2009

W sobotni poranek na Powstańców zagościł zespół OKS Olesno. O przebiegu meczu opowiedział trener Skry Mariusz Czok: To spotkanie nie było najlepsze w Naszym wykonaniu mimo, iż odnieśliśmy zwycięstwo. Nasza gra nie była zadowalająca. Zespół popełnił dużo błędów, po których traciliśmy bramki. W pierwszej części spotkania zespół z Olesna postawił nam wysoko poprzeczkę. W kolejnych częściach spotkania zespół z Olesna opadł z sił i my to wykorzystaliśmy.

Skra Częstochowa – OKS Olesno – 12:5

Bramki: Siuda (6 bramek, 7′ 16′ 40′ 59′ 63′ 65′), Sołtysik (4, 22′ 27′ 57′ 70′), Tatarczyk (1, 5′), Nowak (1, 83′)

Skład: Węgrzyn ’10, Dziewiątkowski, Wojtasik, Siuda, Sołtysik, Radomski, Miarka, Głąb, Tatarczyk, Nowak, Kaśków, Krawczyk, Błaszczyk, Młynarczyk.

Rocznik 2008

W czwartkowe popołudnie rocznik 2008 się do Jaworzna na mecz z tamtejszą Akademią 2012, która przygotowuje się do rozpoczęcia rozgrywek w I lidze wojewódzkiej. Dla Naszej drużyny było to pierwsze spotkanie kontrolne po przerwie.
Jakie odczucia po pierwszym meczu miał trener Skrzaków Karol Pikoń?: Pomimo wysokiego zwycięstwa w tym spotkaniu drużyna z Jaworzna udowodniła swoją jakość będąc wartościowym sparingpartnerem. Z mojej perspektywy cieszy że praca która została wykonana w mikrocyklu treningowym miała przełożenie na realizacje założeń przedmeczowych, dzięki czemu stworzyliśmy sobie sporo sytuacji strzeleckich.

Akademia 2012 Jaworzno – Skra Częstochowa – 1:7

Bramki: Radło (2 bramki), Radomski (1), Lis (1), Sołtysik (1), Szuter (2).

Skład: Wiktor Rajczykowski, Szymon Gawron, Konrad Szałaj, Mateusz Lis, Piotr Bajor, Tymon Radomski, Igor Siuda, Mikołaj Miller, Alan Radło, Filip Szczepaniak, Dawid Ciepielak, Filip Turek, Bartosz Sołtysik, Filip Szuter, Adam Maligłówka, Filip Węgrzyn, Marcin Rzeźniczek

Close Menu