Sprawą walkoweru z Pogonią zajmie się Komisja Dyscyplinarna

W czwartek (04.06) obradowała Najwyższa Komisja Odwoławcza, która zajmowała się sprawą weryfikacji wskazanych meczów Pogoni Siedlce jako walkowerów dla ich rywali, w tym częstochowskiej Skry. Przypomnijmy, że chodzi o sprawę infuzji dożylnej zawodników siedleckiego klubu, którzy w grudniu minionego roku zostali zdyskwalifikowani prawomocnym wyrokiem przez POLADę. Wcześniej, już po niedozwolonej infuzji wystąpili w meczach m.in. przeciwko Skrze i Resovii Rzeszów.

Najwyższa Komisja Odwoławcza uchyliła dziś decyzję Komisji ds. Piłkarstwa Profesjonalnego, która odrzuciła wcześniej wniosek naszego Klubu, który podobnie jak Resovia domagał się zweryfikowania meczów, w których wystąpili zdyskwalifikowani zawodnicy jako walkowery. Sprawa będzie miała swoją kontynuacją w Komisji Dyscyplinarnej. Termin werdyktu tego organu póki co nie jest znany. Mamy nadzieję, że sprawa znajdzie w końcu sprawiedliwy finał, a naszemu Klubowi zostanie przyznany zgodnie z przepisami walkower.

Close Menu