A1: Juniorzy pokonali kolejną drużynę klasy “O”

W szóstym już test meczu w obecnym okresie przygotowawczym juniorzy starsi Skry znów okazali się lepsi od rywala, Tym razem drużyna Tomasza Szymczaka, wzmocniona Adamem Mesjaszem pokonała trzeci zespół częstochowskiej klasy okręgowej KS Panki.

Wynik spotkania w pełni odzwierciedla przebieg spotkania. Nasz zespół dyktował warunki gry i oprócz trzech zdobytych goli mógł pokusić się o większą zdobycz. Na przebieg spotkania spory wpływ miała aura, a mianowicie bardzo silny wiatr, który zakłócał płynność akcji.
Wynik otworzył Adam Niedźwiedź, który ładnym strzałem w długi róg bramki zaskoczył bramkarza gości.
Drugi gol to efekt solowej akcji Nurka, mijał rywali jak przysłowiowe „tyczki” a przy finalizacji w sytuacji „sam na sam” okazał się bezbłędny. Ostatni gol dla naszego zespołu padł po akcji Błędowskiego zakończonej celnym strzałem Żabika. Goście odpowiedzieli jednym golem zdobytym po skutecznym wykończeniu rzutu rożnego.

W drużynie juniorów gościnnie wystąpił Adam Mesjasz, który z powodów rodzinnych nie mógł pojechać na niedzielny mecz kontrolny drugoligowców z Legią Warszawa.

Zdaniem trenera – Tomasz Szymczak:

“Na pewno cieszy ilość stworzonych sytuacji bramkowych czy to po ataku pozycyjnym czy po ataku szybkim. Dalej musimy pracować nad grą w obronie, a w szczególności nad przejściem z ataku do obrony. Cieszy również fakt, iż połowa drużyny to chłopcy z rocznika 2003, którzy bardzo dobrze zaadoptowali się do gry z seniorskimi drużynami.”

KS Skra A1 Częstochowa  – KS Panki 3 – 1 (1 – 0 )
sobota, 22.02.2020 godz.: 11.00
MSP Skra, ul. Loretańska 20

Skra:

Kowalczyk (65’ Hajda) – Błędowski, Rydz (60’ Garus), Kapkowski, Mesjasz (75’ Rydz), Nurek – Ziętara (60’ Rumin), Niedźwiedź – Żabik, Dul (65’ Załęski), Przygodzki (75’ Włodarczyk)

Gole zdobywali:

Niedźwiedź, Nurek, Żabik

——————————————————————————————————————-

Wyniki gier kontrolnych juniorów starszych A1:

Skra A1 Częstochowa – Unia Rędziny (seniorzy)  0 – 1 (0 – 1)
25.01 (13.00  MSP Skra, ul. Loretańska

Skra A1 Częstochowa – Liswarta Krzepice (seniorzy) 1 – 1 (0 – 0)