Podsumowanie rundy rocznika 2007

Dobra gra i utrzymanie w I lidze, zrealizowany plan- wygrana III liga i awans do II ligi śląskiej – Rozgrywki rundy jesiennej dobiegły końca – czas więc na podsumowanie występów Zawodników z rocznika 2007.

Na początek trochę statystyk….

Zawodnicy do sezonu 2019/2020 rundy jesiennej przystąpili pod szkoleniową opieką Trenera Mariusza Czoka oraz Mateusza Cabana. Na tygodniowy cykl składały się cztery jednostki treningowe oraz mecz ligowy ( w okresie przygotowawczym mecz sparingowy). W minionej właśnie rundzie Zawodnicy w I lidze Śląskiej Młodzika oraz regionalnej III Lidze rozegrali łącznie 26 spotkań ligowych oraz 2 mecze w ramach baraży o awans do II ligi śląskiej. Na najwyższym szczeblu rozgrywek w czternastu ligowych kolejkach Skra wygrała 6 spotkań, 4 spotkania zremisowała, podobnie 4 razy uznawała wyższość rywali. Pozwoliło to na zgromadzenie 22 punktów i zajęcie 4 miejsca. Ligę wygrał GKS Katowice, z którym w ostatniej kolejce Skrzacy zremisowali na Loretańskiej 1:1. W rozgrywkach III ligowych w dwunastu kolejkach Skrzacy nie doznali porażki wygrywając 11 spotkań, raz remisując na wyjeździe z Liswartą Krzepice co dało w sumie 34 punkty oraz pierwszą lokatę w tabeli. W barażach dwukrotnie wynikiem 1:0 pokonali Herkules Kochanowice, tym samym awansując do II ligi. Warto wspomnieć o bardzo dobrej frekwencji treningowej oraz zaangażowaniu Zawodników podczas zajęć. Miało to na pewno niebagatelny wpływ na rozwój zarówno poszczególnych piłkarzy jak i całego zespołu.

Zmiany w Akademii i Zespole…

Zanim na dobre rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu, w klubie zaszły spore zmiany organizacyjne. Rozwiązana została grupa popołudniowa ( złożona z Zawodników z poza Nobilito). Do Zespołu oraz Szkoły Nobilito dołączyli: Dominik Leśniak, Daniel Żakowski i Oliwier Małysz. O zmianie barw klubowych zdecydowali Marcel Karoń, Nikodem Mrożek, Hubert Chrapoński, Piotr Burzyński. Trenera Macieja Suszczyka na stanowisku trenera asystenta zastąpił Mateusz Caban.

Okres przygotowawczy…


Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy 22 lipca. Od 2 do 9 Sierpnia Zespół przebywał na obozie w Miętnem, gdzie rozegrał pożyteczne mecze kontrolne z takimi przeciwnikami jak: Polonia Warszawa, Białe Orły Warszawa, Mazovia Mińsk Mazowiecki, Talent Warszawa. Praca jaką Zawodnicy wykonali na obozie zaowocowała dobrą dyspozycją, którą obserwowaliśmy w trakcie sezonu na boisku. 17 oraz 18 Sierpnia Drużyna grała na Żywiec Cup. Świetna forma w pierwszy dzień pozwoliła na awans do rozgrywek ligi mistrzów. W drugim dniu zabrakło skuteczności- ostatecznie Skra zajęła V miejsce. Po turnieju zagraliśmy jeszcze kontrolnie z Parasolem Wrocław oraz GKS-em Bełchatów i czekaliśmy z niecierpliwością na rozpoczęcie zmagań ligowych.

Gotowi do startu- start. Gramy ligę…

Ligową inaugurację pierwszej ligi zaliczamy do udanych- po domowej wygranej 4:1 z Świerklanami w tabeli zapisujemy pierwsze trzy punkty. Na pierwszy wyjazd udajemy się do Zabrza skąd przywozimy punkt po remisie 2:2. W kolejce numer trzy notujemy pierwszą i od razu dość dotkliwą porażkę z Podbeskidziem 0:4. Rehabilitacja nastąpiła w kolejnym spotkaniu w którym zwyciężamy Żory 3:1. W piątek serii spotkań w Bytomiu Polonii aplikujemy dwie bramki nie tracąc żadnej. Po wyrównanym spotkaniu w Częstochowie pokonujemy APN Żywiec 2:1. Na zakończenie pierwszej serii spotkań przegrywamy w Katowicach z GKS-em 1:0 po naprawdę niezłym spotkaniu, co pozwalało z optymizmem patrzeć na mecze rewanżowe. Niestety od kolejki numer 8 zaczęły się schody. Wyjazdowa przegrana z Fortecą 2:1 a następnie domowa porażka Górnikiem 2:3 wskazywały, że Zespół złapał zadyszkę.

Recepta na słabszą dyspozycję- wygrana w turnieju…

18 Października Skra udała się na turniej Estima Cup do Nowej Rudy. Cel- biorąc pod uwagę ostatnią dyspozycję Zespołu- nie był sportowy. Wyjechaliśmy się zintegrować i odbudować dobrą atmosferę. Kto by się spodziewał, po pierwszym dniu rozgrywek, że w turnieju tym staniemy na najwyższym stopniu podium i to w jakim stylu.Wracamy na zwycięską ścieżkę…Podbudowani sukcesem w Nowej Rudzie gramy na zawsze ciężkim terenie w Bielsko- Białej. Wywozimy remis 1:1 choć niewiele brakowało abyśmy wyrwali BTS-owi pełną pulę. W Żorach zgodnie z planem- wygrywamy 3:0 i zapewniamy sobie utrzymanie w I lidze oraz spokojną metę rozgrywek. W trzech ostatnich kolejkach zdobywamy 5 punktów. Remisujemy z Polonią Bytom oraz GKS-em Katowice. Wygrywamy z Akademią Piłkarską z Żywca.

Dominacja w III lidze…

W tych rozgrywkach o miano najlepszej ekipy ścigaliśmy się z Żarkami. O ile w pierwszej kolejce mecz był wyrównany i kończy się naszym minimalnym zwycięstwem 2:1 to rewanż w Żarkach był już spotkaniem jednostronnym o czym świadczy wynik 7:2. Jak podkreślał trener awans do ligi makroregionalnej miał ogromne znaczenie, gdyż pozwoli Zawodnikom rywalizować z Zespołami, które zawieszą poprzeczkę dużo wyżej od Drużyn z III ligi. Wygrana w lidze nie dawała jednak bezpośredniego awansu. Do rozegrania pozostał jeszcze baraż w formie dwumeczu z Herkulesem Kochanowice. Od rówieśników z Kochanowic Skrzacy dwukrotnie okazali się lepsi stawiając przysłowiową kropkę nad i.

Turniej, krótka przerwa i wracamy do pracy…

Przed Zawodnikami Mariusza Czoka ostatnie treningi oraz Turniej Podhale Cup, który będzie miłym akcentem na zakończenie intensywnego roku. Na najbliższych zajęciach pojawią się Zawodnicy testowani, którzy jeśli zaprezentują się z dobrej strony będą mieli szansę dołączyć do zespołu i decydować o jego sile w rundzie wiosennej. Okres przygotowawczy rozpoczyna się na początku stycznia, a o meczach kontrolnych poinformujemy wkrótce. Miejmy nadzieję, że nadchodzący rok i runda wiosenna będą równie udane dla rocznika 2007 co miniona już runda jesienna, czego życzymy Zawodnikom, Trenerom i Rodzicom.

Close Menu