Mateusz Bondarenko rozegrał kolejny mecz w reprezentacji Polski

W kolejnym meczu o punkty w Elit League Polacy przegrali w poniedziałek 1:2 z Holandią. W Kaliszu nasz środkowy obrońca wyszedł na boisko w podstawowym składzie i spędził na nim pełne 90 minut.

Dla Mateusza Bondarenki był to drugi reprezentacyjny występ w krótkim czasie. Przed kilkoma dniami biało-czerwoni po dramatycznym meczu wygrali 4:3 na wyjeździe z Niemcami. W Kaliszu drużyna prowadzona przez trenera Jacka Magierę już tak dobrze nie wypadła. Po słabej pierwszej połowie przegrywała 0:2. W drugiej dość szybko zdobyła gola, ale na więcej nie było jej stać. Warto dodać, że mecz na stadionie w Kaliszu obejrzał niemal komplet kibiców.

W czterech meczach Elit League Polacy zdobyli 3 punkty. W rozgrywkach z udziałem ośmiu zespołów zajmują szóste miejsce. Liderem jest reprezentacja Niemiec.

Polska – Holandia 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Zakaria Aboukhlal (14.), 0:2 Jurgen Ekkelenkamp (36.), 1:2 Tomasz Makowski (52.)

Polska: Paweł Sokół – Serafin Szota, Mateusz Bondarenko, Jakub Kiwior – Jakub Bednarczyk (63. Michał Skóraś), Łukasz Poręba (85. Adrian Benedyczak), Tomasz Makowski, Bartosz Slisz, Marcin Grabowski (63. Tymoteusz Puchacz) – Marcel Zylla, Dawid Kurminowski (63. Mateusz Żukowski)