F1: bezbarwna gra w sparingu

Rocznik 2011 Skry Częstochowa, który na co dzień rywalizuje w lidze żaków F1 oraz lidze orlika E2, korzystając z ostatnich dni dobrej pogody uczestniczył w kolejnym już sparingowym graniu. W niedzielę 6 października na zaproszenie Skry do Częstochowy przyjechały GKS Tychy, Sparta Katowice oraz Gol Opole. Przez nieco ponad 2 godziny spędzone na „Lorecie” każda z drużyn rozegrała 120 minut, a rywalizacja toczyła się jednocześnie na dwóch boiskach. Poziom zespołów był bardzo wyrównany, w efekcie czego mecze były bardzo zacięte. Młodzi zawodnicy Skry tego dnia prezentowali się niestety poniżej oczekiwań, i chociaż uzyskanie wyniki były dobre, brakowało im pomysłu na grę oraz popełniali dużo prostych błędów.

W pierwszym meczu Skra pokonała Gol Opole 6:4. Mimo, że przeciwnicy po raz pierwszy grali „po siedmiu”, zaprezentowali wysoką kulturę gry i wygrana nie przyszła nam łatwo. W kolejnym spotkaniu gospodarze zremisowali 1:1 z GKS-em Tychy, a na wynik duży wpływ miała olbrzymia ilość niewykorzystanych sytuacji z obu stron. Skra nie potrafiła wykorzystać wielu wypracowanych okazji na zdobycie gola, natomiast przed kolejnymi bramkami dla przyjezdnych uchronił nas dobrze dysponowany tego dnia bramkarz „Skrzaków”. Trzeci mecz to zwycięstwo ze Spartą Katowice, która jednak szybko zrewanżowała się gospodarzom. W dodatkowym czwartym spotkaniu ponownie doszło do spotkania Katowiczan ze Skrą i tym razem wyraźnie lepsi okazali się goście.

Barwy Skry tego dnia reprezentowali: I. Całko, J. Kowalik, J. Mielczarek, J. Mizerski, M. Mulewicz, K. Oko, J. Pawelak, F. Podsiedlik, S. Radwan, T. Rusek, K. Szewczyk, A. Szwedziński.

Close Menu