Podsumowanie tygodnia Młodej Skry #6 | 25.09-1.10.2019

A1 | rocznik 2001/2002

W kolejnym meczu 1 ligi Śląskiej pokonujemy na wyjeździe zespół MKS Zaborze 2:0. Gołębiowski strzałem z 25 metrów nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gospodarzy, natomiast Żabik wykorzystał sytuację sam na sam.

Pierwsza połowa do dosyć mocny nacisk gospodarzy i trzeba powiedzieć, że stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych, ale dobrze się z nich wybroniliśmy. W ofensywnie nie zagroziliśmy bramce Zaborza bardziej ani razu.

Druga połowa to już bardziej wyrównana gra głownie w środkowej strefie boiska. Przeprowadziliśmy kilka fajnych ataków, z czego dwa skończyły się bramkami.

Wygraliśmy dobrą dyscypliną w obronie od pierwszej do ostatniej minuty i choć pierwsza połowa nam nieco nie wyszła to druga była już dużo lepsza i z kilku swoich szans strzeliliśmy dwie bramki. Trener Szymczak po meczy powiedział: „Za pierwszą połowę mam duże pretensje do drużyny, że pozwalała na tak wiele gospodarzom, natomiast za drugą należą się słowa pochwały, że tak potrafiliśmy zmienić oblicze spotkania.” Niestety nasza sytuacja kadrowa która nie jest za wesoła po tym meczu jest jeszcze gorsza, gdyż Płatek musiał opuścić boisko w 15’ z podejrzeniem złamania kości śródręcza natomiast Cierpiał w 44’ z powodu kontuzji kostki.

Bramki: 74’ R.Gołębiowski , 84’ A.Żabik

Skład: P. Gieroń –K. Ciepły, R. Kapkowski, J. Załucki, O. Włodarczyk (86’ T. Garus), W. Bednarek, J. Cierpiał(44’ K. Załęski), R. Gołębiowski, R. Płatek (15’ A.Żabik), A. Niedźwiedź (88’ B.Ziętara), M. Nowak (85’ K. Kierat)

0 - 2

MKS ZABORZE vs Skra Częstochowa – Rocznik 2001/2002

B1 | rocznik 2003/2004

Trener Pilis po meczu:
„Zagraliśmy najlepsze jak do tej pory spotkanie. Drużyna realizowała zdyscyplinowanie zadania defensywne przez co przeciwnik nie był w stanie zagrozić naszej bramce. Czekając na własnej połowie próbowaliśmy zaskoczyć drużynę z Sosnowca atakiem z kontry. Jedna chwila rozluźnienia w szykach obronnych w 45 minucie przy stałym fragmencie gry przynosi jedyną tego dnia bramkę dla przyjezdnych.

Druga połowa w związku z chęcią wyrównania powoduje wyższe ustawienie naszej drużyny co pozwala przeciwnikom na stworzenie kilku sytuacji zagrażającym naszej bramce. Wprowadzamy 3 zmiany, tworzymy sytuacje raz po raz dochodząc pod bramkę Sosnowiczan jednak brak wykończenia nie przynosi nam bramki.”Skład:
Hajda, Jóźwiak, Mroczka, Staroń, Rydz, Wrzalik, Nurek, Kubas, Weżgowiec, Bugajczyk, Cheliński.
Rezerwa: Pędzioch, Bednarczyk, Kołodziejczyk, Rumin.

0 - 1

SKRA CZESTOCHOWA – ROCZNIK 2003/2004 vs ZAGLEBIE S.A. SOSNOWIEC

C1 | rocznik 2005

4 - 2

SKS GWAREK ZABRZE vs SKRA CZESTOCHOWA – ROCZNIK 2005

C2 | rocznik 2006

2 - 3

Skra Częstochowa – Rocznik 2006 I vs RUCH CHORZOW S.A.

C2 | rocznik 2006 | III liga

D1 | rocznik 2007 | I liga

D1 | rocznik 2007 | III liga

D2 | rocznik 2008

Drużyna z Krakowskiej zbudowana w sporej części z zawodników rocznika 2009 ambitnie podeszła do spotkania jednak różnica klas była wyraźna co odzwierciedla wynik spotkania.


Fazę rewanżową w trzeciej lidze wojewódzkiej zainaugurowaliśmy w Lublińcu z miejscowym Sportingiem. Drużyna była mocno zmotywowana, aby od początku narzucić swój styl gry i szybko wyjść na prowadzenie. Założenie zostało wykonane i sukcesywnie za sprawą: Alana Radło, Adama Maligłówki, Mateusza Lisa i Bartosza Kasińskiego dopisywaliśmy kolejne trafienia.


W niedzielny poranek drużyna Skry II podejmowała mocno zmotywowaną drużynę z Lublińca. Już w pierwszej minucie spotkania za sprawą byłego zawodnika Skry Marcina Rzeźniczka Akademia mogła wyjść na prowadzenie jednak dobrze zachował się Tobiasz Półtorak. W kolejnych minutach spotkania to nasza drużyna przejmowała kontrolę nad spotkaniem, dokumentując to dwoma trafieniami pozyskanego przez sezonem ze Sportowej Częstochowy Filipa Węgrzyna. W końcowym fragmencie spotkania przeciwnik zaczął grać odważnej jednak wystarczyło to jedynie na bramkę honorową po biernej postawie obrońców.

16 - 0

Skra Czestochowa – Rocznik 2008 I vs VICTORIA CZESTOCHOWA

1 - 8

SPORTING FA Lubliniec vs Skra Czestochowa – Rocznik 2008 I

3 - 1

Skra Czestochowa – Rocznik 2008 II vs AKADEMIA SPORTOWA Lubliniec

E1 | rocznik 2009

18 - 0

Skra Czestochowa – Rocznik 2009 vs UKS RAKOW CZESTOCHOWA

E1 | rocznik 2009

E1 | rocznik 2010

Bardzo dobre spotkanie rozegraliśmy przeciwko drużynie z Czarnego Lasu. Grając konsekwentnie w obronie oraz bardzo zespołowo w fazie ataku, z dużą łatwością stwarzaliśmy sobie kolejne sytuacje strzeleckie. Wynik w pełni odzwierciedla przebieg spotkania.

9 - 2

Skra Częstochowa – Rocznik 2010 vs PLOMIEN CZARNY LAS

E2 | rocznik 2010

Kolejne spotkanie w I lidze okręgowej rozegrali młodzi Skrzacy.
Od początku spotkania przeciwnik ustawił się niżej i czekał na skuteczne kontrataki. Taktyka opłaciła się i już w pierwszym strzale przeciwnik wyszedł na prowadzenie. Skra budowała skrupulatnie kolejne akcje jednak brakowało dokładności przy wykończeniu. Dopiero po rzucie wolnym Filipa Koniecznego uzyskaliśmy pierwsze trafienie i od tego momentu worek z bramkami się rozwiązał.

Spotkanie na ulicy Kopalnianej miało wyrównany przebieg.
Obie drużyny miały sporo problemów z dokładnością rozgrywania akcji.
Dobre zawody rozegrał nasz bramkarz Wojciech Borowik który dzielnie bronił mocne strzały dwójki starszych dziewczyn gospodarzy. W drugiej połowie nasza gra uległa poprawie i w ostatecznym rozrachunku drużyna przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

1 - 3

PLOMIEN Kuznica M. vs Skra Częstochowa – Rocznik 2010

5 - 7

VICTORIA CZESTOCHOWA vs Skra Częstochowa – Rocznik 2010

E2 | rocznik 2010

6 - 7

AJAKS II CZESTOCHOWA vs Skra Częstochowa – Rocznik 2010

Close Menu