Derby Częstochowy na minus

W niedzielne popołudnie młode piłkarki Skry Ladies U-15 rozegrały swój drugi mecz w ramach Śląskiej Ligi Trampkarek. I mimo porażki był to już zdecydowanie lepszy występ niż ten w Katowicach.

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami każdy wspólny trening tej grupy dziewcząt powoduje ich coraz większe zgranie, zrozumienie i wiarę we własne umiejętności. Wczorajszy mecz z częstochowskim Golem pokazał, że droga obrana przez trenera Roberta Ogrodniczka zaczyna przynosić efekty.

Wprawdzie tym razem nasze Skrzatki jeszcze nieznacznie przegrały ale przez większość spotkania to one przeważały czego efektem było dwukrotne prowadzenie. Pierwszą historyczną bramkę w tej kategorii wiekowej dla Skry zdobyła Maja Ozieriańska która perfekcyjnie wykorzystała rzut karny który był podyktowany za faul właśnie na niej. Tuż przed przerwą rywalki wykorzystały pewne już rozprężenie naszych piłkarek oczekujących na gwizdek kończący pierwszą połowę i w zupełnie niegroźnej sytuacji doprowadziły do wyrównania.

Druga część gry rozpoczęła się podobnie jak i pierwsza od ataków Skrzatek które po bramce Natalii Muchy ponownie objęły prowadzenie w tym spotkaniu. Jednak wraz z upływem czasu większe doświadczenie rywalek zaczęło brać górę i na nieco ponad kwadrans przed końcem meczu zawodniczki Gola doprowadziły najpierw do wyrównania a kilka chwil później strzelając trzecią bramkę ustaliły wynik spotkania. Brakło niestety odrobiny koncentracji w tych ostatnich minutach a pewnie bylibyśmy świadkami niespodzianki. 

Jest to kolejna lekcja która z całą pewnością niebawem zaprocentuje. Mimo porażki jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych młodych piłkarek. W tym dniu absolutnie nie były słabsze od swoich rywalek.

Co warte jest podkreślenia Trener Ogrodniczek dał pograć całej zgłoszonej piętnastce piłkarek. Wszystkie dziewczyny weszły na boisko i dały z siebie maksa – brawo!

Dlaczego wyróżniamy ten błahy z pozoru fakt? Ponieważ niekiedy wynik drużyn młodzieżowych przysłania oczy decydentom klubowym i w imię zwycięstw w najmłodszych kategoriach wiekowych poświęcają rezerwowe które z czasem tracą swój wielki zapał do futbolu.
U nas na szczęście jest normalnie – wszyscy tworzymy jedną wielką skrzacką rodzinę piłkarską …. razem wygrywamy i razem przegrywamy.

A już za tydzień trzecia kolejka Śląskiej Ligi Trampkarek. Po raz pierwszy zagramy w roli gospodarza. Na mecz z naszymi Skrzatkami do Częstochowy przyjedzie drużyna UKKS Istebna. Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy na to spotkanie.

⚡️ Śląska Liga Trampkarek ⚡️

ISD-UJD Częstochowa – Skra Ladies Częstochowa 3-2 (1-1)

Bramki:
Maja Ozieriańska x1, Natalia Mucha x1

Skład:
Klaudia Grzyb – Michalina Sirek, Oliwia Sirek, Maja Sawicka, Paulina Kwec, Maja Ozieriańska (kpt), Oliwia Konik, Wiktoria Przełożyńska, Nicola Młynek, Ola Goworek, Natalia Mucha oraz Otylia Dobrzańska, Wiktoria Jurczyk, Oliwia Mościńska, Dorota Kwapień

Close Menu