Trampkarz C1: II liga wojewódzka: Skra zbyt gościnna dla Ruchu z Radzionkowa.

Zawodnicy z rocznika 2005 bardzo chcieli zrehabilitować się za ubiegłotygodniową porażkę z Tychami, jednak to Cidry byli tego dnia skuteczniejsi ogrywając Skrę na jej własnym terenie.

Dwa zwycięstwa, remis oraz porażka to bilans Zawodników Pawła Rycharskiego  przed spotkaniem z UKS-em. Przeciwnicy w pięciu spotkaniach trzykrotnie z boiska schodzili zwycięzcy, dwukrotnie musieli uznać wyższość przeciwnika.

Pierwszej ligowej porażki skrzacy doznali przed tygodniem. Kolejka numer sześć miała więc  przynieść powrót piłkarzy z Lorety na zwycięską ścieżkę. Pierwsza połowa wskazywała, że aby tak się stało będzie trzeba wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Zarówno goście jak i gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji strzelecki jednak albo nie trafiali w bramkę albo na wysokości zadania stawali bramkarze.  Drugie czterdzieści minut to podobny obraz do pierwszej części gry do momentu straty bramki przez Skrę. Wcześniej w sytuacji sam na sam pojedynek z bramkarzem Ruchu przegrał Oskar Krawczyk a Bartłomiej Antczak uderzył w poprzeczkę bramki Cidrów. Po objęciu prowadzenia zawodnicy Radzionkowa nabrali wiatru w żagle. Skrzacy mimo niekorzystnego wyniku, próbowali realizować założenia taktyczne- budując grę od linii obrony, jednak nerwowość w grze jaka wkradała się z minuty na minutę wniosła sporo niedokładności, którą wykorzystali goście strzelając kolejne dwie bramki.

Przegrywamy z UKS Ruch Radzionków 0:3, ale pomimo niekorzystnego wyniku spotkania należy wspomnieć o pozytywnych aspektach, które niewątpliwie widoczne były w grze zespołu z Częstochowy. Przez ponad 60 minut Skra była równorzędnym przeciwnikiem dla obecnego wicelidera rozgrywek. Kto wie jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby to Skra wykorzystała jedną z wielu stworzonych okazji bramkowych. Gra jest dobra, trzeba tylko poprawić skuteczność i po trzy punkty udać się do Zabrza, gdzie odbędzie się kolejny mecz naszych Trampkarzy.

Skra Częstochowa 0:3 UKS Ruch Radzionków