Danian Pavlas: Cieszę się, że mogę grać w Skrze

Danian Pavlas to jeden z dość sporej grupy nowych piłkarzy, którzy pojawili się w kadrze naszej II-ligowej drużyny podczas letniej przerwy. 19-letni pomocnik został wypożyczony z Rakowa, w Skrze zagrał już w pięciu meczach, a w ostatnim, wygranym z Górnikiem Polkowice pełne 90 minut.

Pokonaliście Górnika 1:0, ale to był trudny, nawet bardzo trudny mecz…

– Zwłaszcza na początku, kiedy rywale nas przycisnęli i narzucili swoje tempo. Ale my graliśmy spokojnie, konsekwentnie realizowaliśmy założenia taktyczne, a w końcówce strzeliliśmy gola i wygraliśmy. Każdy widział, że przeciwnik trochę osłabł, ale najważniejsze było to, że wierzyliśmy i graliśmy do końca. Ostatnie mecze nam się nie udawały, dlatego dzisiaj bardzo, bardzo chcieliśmy zdobyć trzy punkty. Mieliśmy coś do udowodnienia sobie i kibicom i myślę, że pokazaliśmy się z dobrej strony.

fotogaleria z meczu: Skra – Górnik Polkowice – autor Arek Rek [ZOBACZ]

Długo w Skrze nie jesteś, ale najwyraźniej czujesz się już cząstką naszego klubu…

– Jestem tutaj jednym z młodszych zawodników. Cieszę się, że mogę w Skrze grać, uczyć się od starszych zawodników. Chcę pomóc  drużynie nie tylko w utrzymaniu, ale w zrealizowaniu wyższych celów, po to żebyśmy mogli stworzyć wspólnie lepszą historię tego klubu.

A jak się czujesz na boisku?

– Zgranie, zrozumienie z kolegami to kwestia czasu. Dołączyłem do kadry w końcówce przygotowań, trenowałem niewiele, ale jest coraz lepiej. I czuję, że będzie jeszcze lepiej.

W meczu z Górnikiem już było nieźle, a najważniejsze jest to, że miałeś swój wkład w zwycięstwo. Spędziłeś na boisku pełne 90 minut, byłeś aktywny…

– To dla mnie dodatkowa mobilizacja. Zagrałem cały mecz, a wiadomo, że dla mnie najważniejsze jest to, aby być na boisku jak najwięcej. Myślę, że pracą na treningach zasłużyłem sobie na miejsce w składzie. Jestem konsekwentny, nie chodzę z głową wysoko tylko ciężko pracuję i trener to docenił. Plan mam taki, żeby dać drużynie możliwie jak najwięcej, w postaci gry, asyst i bramek.

W środę gracie na wyjeździe z Elaną, w niedzielę na Lorecie z Widzewem. Przed wami kolejne wyzwania…

– Czekają nas trudne mecze. Wiadomo, że Widzew to klub z historią, ale do każdego przeciwnika musimy podchodzić tak samo, z pełnym profesjonalizmem.  

fotogaleria z meczu: Skra – Górnik Polkowice – autor Arek Rek [ZOBACZ]

Close Menu