Juniorzy młodsi wygrywają sparing z seniorami

Juniorzy młodsi przygotowują się do rozgrywek I ligi wojewódzkiej B1. Pierwszym sparingpartnerem naszych młodych zawodników był Lot Konopiska. Po efektownym, obfitującym w bramki spotkaniu górą okazali się nasi piłkarze.

Po radości związanej z awansem do I ligi wojewódzkiej sztab szkoleniowy juniorów młodszych B1 zakasał rękawy i wziął się ostro do pracy. Jednym z warunków dobrego przygotowania do zbliżających się rozgrywek ligowych są wartościowe spotkania sparingowe. Pierwszy z nich młodzi piłkarze Skry mają już za sobą.

W sobotę Skrzacy zmierzyli się na własnym obiekcie z Lotem Konopiska, na co dzień grającym w klasie okręgowej.

W zajęciach poprzedzających to spotkanie skupiliśmy się na budowaniu niskim licząc, że zobaczymy już pierwsze efekty naszej pracy. Szczególnie w pierwszej części spotkania drużyna realizowała założenia skutecznie wychodząc spod pressingu oraz utrzymując posiadanie piłki na połowie przeciwnika. Szybko objęliśmy prowadzenie za sprawą aktywnego Ciesielskiego i do przerwy prowadziliśmy trzema bramkami. W drugiej połowie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie i zasłużenie odnotowaliśmy pierwsze zwycięstwo w tym sezonie – relacjonuje trener Karol Pikoń.

Jego podopieczni wygrali 6:3, a na listę strzelców wpisali się Krzysztof Ciesielski, Natanael Kolebacz, Hubert Kwaśnik i Klaudiusz Dors.

Skra Częstochowa B1 – Lot Konopiska 6:3

Bramki dla Skry: Krzysztof Ciesielski (X2), Natanael Kolebacz (X2), Klaudiusz Dors, Hubert Kwaśnik

Skra Częstochowa B1: Gołąbek – Kapral, Skwarczyński, Hajda – Kowalski, Woźniak, H. Kwaśnik, Teperski – K. Kwaśnik, Kolebacz, Ciesielski oraz Leśniak, Kozłowski, Lis, Dors, Meroń, Wolski, Dylewski