Raport z meczów Akademii (19-25.09.2022)

Kolejny tydzień jesiennej rywalizacji za najmłodszymi piłkarzami Skry. Sprawdźmy zatem co działo się na boiskach Akademii w ostatnich dniach.

Śląska liga młodziczek, D1 (25.09.2022)

UKKS Katowice – Skra Częstochowa 3:0 (walkower)

Niestety mecz naszych młodziczek z niepokonanym dotychczas UKKS-em Katowice nie doszedł do skutku. Z powodu licznych chorób zawodniczek nasz klub wysunął prośbę o przełożenie spotkania, jednak gospodarze nie wyrazili na to zgody, przez co zespół z Katowic zwyciężył walkowerem. Szansa na dopisanie sobie trzech oczek do tabeli pojawi się przed naszymi młodziczkami już 2 października, wówczas ich rywalkami będą reprezentantki Górnika Zabrze, które jeszcze w tym sezonie nie zanotowały zwycięstwa.

Turniej orliczek (24.09.2022)

Kolejny rewelacyjny występ zanotowały nasze orliczki, które w minioną sobotę rywalizowały w turnieju w Gliwicach. Przeciwniczkami naszego zespołu były Piastunki Gliwice, Raków Częstochowa oraz zespół z Rybnika. Wszystkie spotkania nasze młode zawodniczki rozstrzygnęły na swoją korzyść, prezentując na tle rywalek bardzo dobre wyszkolenie techniczne, wysoki poziom analizy gry oraz świetny przegląd pola.

II liga wojewódzka B1, junior młodszy (24.09.2022)

Skra Częstochowa – Ruch Chorzów 5:0 (2:0)

Bramki dla Skry: 1:0 Maciej Brodziak, 2:0 Adam Matyja, 3:0 Mikołaj Kasprzycki, 4:0 Mikołaj Kasprzycki, 5:0 Mikołaj Kasprzycki

Skra Częstochowa: Frukacz – Brodziak, Leśniak, Małysz, Wasilewski – Kożuch, Szydzisz, Żakowski – Szałaj, Kolebacz, Matyja oraz Figzał, Marchewka, Kasprzycki, Korzeniewski, Ostaszewski, Hobot, Podsiedlik

Mecz z Ruchem Chorzów był ostatnim spotkaniem rozgrywanym przez naszych juniorów młodszych na boisku przy ulicy Loretańskiej przed kolejnym etapem remontu obiektu Skry. Dlatego też podopieczni Karola Pikonia wyszli na boisko mocno zmotywowani i od pierwszych minut szukali okazji do bramki.

Strzelanie rozpoczął Brodziak po asyście Szydzisza z rzutu rożnego. Chwilę później zanotowaliśmy drugie trafienie, które zanotował po samotnym rajdzie i uderzeniu lewą nogą w okienko bramki chorzowian. I przy stanie 2:0 obie drużyny udały się na przerwę.

W drugiej połowie więcej działo się pod koniec spotkania – relacjonuje trener Karol Pikoń. – W 60. minucie czerwoną kartę otrzymuje zawodnik gości za brutalny faul od tyłu, a hat-trickiem popisuje się Kasprzycki i zasłużenie wysoko wygrywamy 5:0.

Po siedmiu rozegranych spotkaniach nasi zawodnicy zajmują ex-aequo z Zagłębiem Sosnowiec oraz MKS-em Zaborze pierwsze miejsce w tabeli II ligi wojewódzkiej. W sobotę naszych juniorów młodszych czeka wyjazd do Katowic na mecz z GieKSą.

I liga wojewódzka B2, junior młodszy (25.09.2022)

Skra Częstochowa – KP GKS Tychy 2:3

Niestety GKS Tychy okazał się nieco lepszy od naszych juniorów młodszych i tym samym umocnił się na pierwszej pozycji w tabeli. Nasi piłkarze mimo porażki wciąż plasują się w górnych rejonach tabeli.

II liga wojewódzka C1, trampkarz, gr. płn (24.09.2022)

Skra Częstochowa – UKS Jedynka Łazy 3:0

Trampkarze C1 wrócili na zwycięską ścieżkę nie pozostawiając żadnych złudzeń piłkarzom z Łazów. Dzięki kolejnym trzem punktom zostali samodzielnymi liderami grupy północnej II ligi wojewódzkiej. Teraz przed nimi dwa mecze z ekipami z Zabrza. Najpierw rywalizować będą z Gwarkiem, a następnie z wiceliderem – Górnikiem.

I liga wojewódzka C2, trampkarz (25.09.2022)

Skra Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:4

Mecz dwóch najlepszych zespołów I ligi wojewódzkiej C2 zakończył się zwycięstwem ekipy Podbeskidzia. Piłkarze z Bielska-Białej wygrywając powiększyli przewagę nad naszą drużyną do pięciu punktów. Nie oznacza to jednak, że trampkarze Skry złożyli broń i w dalszej części sezonu możemy spodziewać się pogoni za Podbeskidziem.

III liga wojewódzka D2, młodzik młodszy (24.09.2022)

UKS Ajaks Częstochowa – Skra Częstochowa 0:2

0:1 Szewczyk (33’, asysta: Jędrzejkiewicz), 0:2 Żaczkowski (60’)

Skra Częstochowa: Pawelak, Radwa, Drążkiewicz, Jędrzejkiewicz, Kiczor, Wawrzkiewicz, Glapiński, Szewczyk, Rusek oraz Kostarczyk, Żaczkowski, Szczygłowski, Brondel

Niepokonana pozostaje drużyna młodzików młodszych prowadzona przez Mariusza Czoka. Tym razem na „rozkładzie” naszych piłkarzy znalazł się Ajaks. Derbowy pojedynek miał oczywiście pewien smaczek, a atmosfera spotkania wpłynęło na nieco nerwowości, zauważalnej po obu stronach boiska. Nie da się jednak ukryć, że zawodnicy na boisku pokazali się z walecznej strony.

Pomimo zwycięstwa uwagi do gry swojego zespołu miał trener Czok, któremu oddajemy w tym momencie głos:

– Sam mecz nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Brakowało arytmii gry, by w pewnych fragmentach przyspieszyć, ponieważ były do tego przestrzenie, a w pewnych uspokoić grę i utrzymać się przy piłce. Graliśmy zbyt nerwowo, dokonywaliśmy złych wyborów, brakowało obserwacji, a po stracie piłki agresywności w odbiorze. W drugiej połowie nasza gra troszkę uległa zmianie, dokonaliśmy też podczas tej połowy zmiany ustawienia, która pomogła w końcówce spotkania, gdzie stworzyliśmy sytuacje, po których zdobyliśmy bramkę. Przed zespołem dużo pracy, musimy wyeliminować błędy indywidualne jak przyjęcie piłki, bo dziś tego fundamentu brakowało. Myślę, że gdybyśmy lepiej panowali nad piłką nasza płynność w grze byłaby zdecydowanie lepsza.

***

W sobotę, 24 września rundę jesienną rozpoczęli najmłodsi zawodnicy Akademii Skry. Ich rywalem był Lot Konopiska.

To pierwsze takie nietreningowe granie chłopców – opowiada trener Maciej Suszczyk. – Od połowy września udało nam się zawiązać dwie grupy i myślę, że już teraz co tydzień będziemy mierzyć się z rywalami ze swojego środowiska.

Jak przebiegało samo spotkanie?

Podczas dzisiejszej gry nie zabrakło wielu ładnych bramek, pojedynków 1X1, a przede wszystkim uśmiechu na twarzach tych młodych zawodników, a o to przede wszystkim na tym etapie chodzi – mówi trener Suszczyk.

Jednocześnie przypominamy, że cały czas trwa nabór do grup z rocznika 2016. Zapraszamy!