Trudna sytuacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Reprezentanci Skry zagrają w meczu o wszystko

Dwóch piłkarzy Akademii Skry zostało powołanych na najbliższy mecz reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Dla naszej kadry wojewódzkiej to bardzo ważne spotkanie, bo od jego wyniku zależy awans do finałowego turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego.

Wysoką porażką zakończył się ostatni pojedynek reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej z jego podkarpackim odpowiednikiem. Piłkarze Podkarpackiego ZPN triumfowali w stosunku 4:0 i już teraz zapewnili sobie awans do finałowej batalii Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich o Puchar Kazimierza Górskiego. Porażka natomiast znacznie skomplikowała sytuację ŚZPN-u.

Dla zawodników śląskiej kadry wojewódzkiej najbliższy mecz ma ogromne znaczenie. By znaleźć się w turnieju finałowym reprezentacja naszego województwa nie może pozwolić sobie na potknięcie w najbliższych dwóch spotkaniach – z Małopolskim i Opolskim Związkiem Piłki Nożnej.

Marginesu błędu już nie ma – mówił dla oficjalnej strony Śląskiego Związku Piłki Nożnej, trener kadry Damian Mikołowicz. – Zdajemy sobie z tego sprawę, ale wiemy też, że w tej drużynie jest potencjał.

Dlatego też nasza kadra nie stoi na straconej pozycji. Komplet punktów, jest jak najbardziej do wywalczenia, a reprezentacji pomoże w osiągnięciu tego celu dwóch piłkarzy z rocznika 2009 naszej Akademii. Są to Piotr Pilarski oraz Igor Siuda.

Obaj zawodnicy od dłuższego czasu znajdują się w kręgu zainteresowań sztabu szkoleniowego reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej i obaj stanowią ważny element układanki trenera Mikołowicza.

Spotkanie obu reprezentacji odbędzie się 5 maja (czwartek) o godzinie 11:00 w Kalwarii Zebrzydowskiej. Naszym młodym zawodnikom gratulujemy kolejnego powołania i trzymamy kciuki za jak najlepszy występ!

Reprezentacja Śląskiego ZPN przed meczem z Podkarpackim ZPN. Źródło: www.slzpn.pl