Młodziczki wróciły do gry

Piłkarki U13 naszej Akademii po długiej, zimowej przerwie, wznowiły rozgrywki w ramach Śląskiej Ligi Młodziczek. Na otwarcie wiosny po zaciętym pojedynku uległy 1:2 zespołowi z Wodzisławia Śląskiego.

Od połowy listopada czekały na wznowienie Śląskiej Ligi Młodziczek piłkarki prowadzone przez Sonię Sikorską. Czas oczekiwania na pierwszy mecz o punkty byłby krótszy, gdyby nie fakt, że z rywalizacji wycofała się drużyna KKS-u Polonii Tychy i zaplanowany na początek kwietnia pojedynek zweryfikowany został jako walkower na korzyść Skrzatek.

Tym samym oficjalną inauguracją rundy wiosennej było spotkanie z zawsze groźną ekipą KS SWD Wodzisław Śląski. O minimalnej porażce 1:2 zadecydowała pierwsza połowa spotkania. Oddajmy głos trenerce naszej drużyny, Soni Sikorskiej:

Pierwsza połowa spotkania nie należała do najlepszych w naszym wykonaniu – przyznaje szczerze. – Poziom koncentracji i komunikacji u zawodniczek nie był dobry, co doprowadziło do straty bramki. W drugiej odsłonie meczu bramkę rywalek atakowaliśmy zdecydowanie, niestety zawodziła skuteczność. Druga połowa wyglądała dużo lepiej i dobrze wyglądała też gra w obronie. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach uda nam się zachować koncentrację oraz płynną grę przez całe 60 minut i wygrana będzie tylko formalnością. Odbyliśmy kolejną lekcję i wyciągniemy z niej wnioski.

Pierwsze koty za płoty – można powiedzieć i z optymizmem patrzeć na nadchodzące rundy. Najbliższa okazja do powiększenia zdobyczy punktowej nadarzy się już za kilka dni, kiedy częstochowianki wyjadą do Zabrza na mecz z tamtejszym KKS-em. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, możemy zatem spodziewać się bardzo ciekawego pojedynku, będącego pierwszym z serii meczów wyjazdowych, jakie czekają nasze młodziczki.

Skra Częstochowa – SWD Wodzisław 1:2

Bramka dla Skry: Maja Poroś

Skra: Gosiewska – Skwara, Bugaj, Massalska, Bujnowicz, Poroś, Niedworok, Jelonek, Glejzer, Klepczyńska, Knop, Piosek

Ponieważ rywalizacja dla naszych piłkarek z kategorii D1 dopiero się rozpoczyna, spójrzmy jak prezentuje się terminarz Śląskiej Ligi Młodziczek U-13: