Podsumowanie okresu przygotowawczego piłkarzy z rocznika 2012

Powoli okres przygotowawczy do sezonu kończą piłkarze U-10 naszej Akademii. Nadeszła więc pora na małe podsumowanie ostatnich kilku tygodni w ich wykonaniu.

Grupa orlików w ostatnim czasie rozegrała mnóstwo gier kontrolnych, zarówno na obiektach zadaszonych, jak i na boiskach otwartych. Patrząc na wyniki trzeba przyznać, że nasi młodzi zawodnicy w wielu meczach imponowali strzelecką formą. Na potwierdzenie tych słów wystarczy wspomnieć dwadzieścia bramek, jakie swoim rówieśnikom ze stolicy zaaplikowali zawodnicy z grupy A naszych orlików, czy trzynaście, zdobytych w zaciętym pojedynku z Banikiem Ostrava.

Orlik 2012, grupa A:

Skra Częstochowa – Orlik Blachownia 1:3

Skra Częstochowa – Orlęta Kielce 5:1

Skra Częstochowa – GKS Bełchatów 7:5

Warto pamiętać, że w młodzieżowej rywalizacji nie wynik jest najważniejszy. Priorytetem jest realizacja przedmeczowych założeń, zbieranie doświadczenia oraz rozwój indywidualny młodych zawodników, co potwierdza Krystian Kotarski, szkoleniowiec naszego zespołu:

Od początku stycznia rozegraliśmy dużo wartościowych gier kontrolnych. Nie patrzymy w nich na wynik, ponieważ najważniejsza jest dla nas gra zespołu i to jak chłopcy wyglądają na boisku. Z treningu na trening i z meczu na mecz widać progres w naszych szeregach, a to jest najważniejsze.

Przed młodymi zawodnikami ostatnie treningowe szlify, po których na początku kwietnia rozpoczną ligową rywalizację. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze mecze o stawkę!