Jadą podbić Warszawę!

Piłkarze z rocznika 2009 oraz 2010 spędzą najbliższe dwa dni w stolicy, gdzie rozegrają serię ciekawych meczów towarzyskich. Ich rywalami będą między innymi Escola Barcelona, Wisła Płock czy Polonia Warszawa.

Niezwykle ciekawie zapowiadający się weekend przed piłkarzami naszej Akademii z roczników 2009 oraz 2010. Czeka ich bowiem rywalizacja na warszawskich boiskach z uznanymi i utytułowanymi markami piłkarskimi. Jakie nastroje na kilka godzin przed wyjazdem panują wśród sztabów szkoleniowych naszych zespołów?

– Jedziemy do Warszawy z dobrym nastawieniem. Wynika ono przede wszystkim z tego, że będą to pierwsze sparingi w okresie przygotowawczym, w których możemy wystąpić w pełnym składzie. Wcześniej borykaliśmy się z problemami zdrowotnymi czy kontuzjami, część naszych zawodników uczestniczyła również w rozmaitych zgrupowaniach – mówi trener rocznika 2009, Mariusz Czok. – Czekające nas mecze kontrolne z bardzo dobrymi akademiami, będą stanowić wartościową weryfikację przed startem rozgrywek ligowych. Chcemy pokazać się w Warszawie z jak najlepszej strony i jedziemy tam z nastawieniem wywalczenia dobrego wyniku sportowego.

W podobnym tonie wypowiada się szkoleniowiec kategorii D2 (rocznik 2010), Dawid Rzepliński:

– W sobotę będziemy mieli przyjemność grania z drużyną Znicza Pruszków oraz Akademią Barcelony, w niedzielę natomiast zagramy na obiekcie Polonii Warszawa. Uważam, że to bardzo dobre środowisko do rozwoju dla naszej drużyny i mam nadzieję, że pokażemy się z jak najlepszej strony, prezentując dobrą piłkarską postawę.

Piłkarze z rocznika 2009

Oto jak wygląda plan warszawskich gier sparingowych naszych zespołów:

2009:

26.02.2022 Akademia Piłkarska Polonia Warszawa – Akademia Skra Częstochowa

26.02.2022 Varsovia Warszawa – Akademia Skra Częstochowa

26.02.2022 SSM Wisła Płock – Akademia Skra Częstochowa

27.02.2022 Akademia Piłkarska Polonia Warszawa – Akademia Skra Częstochowa (rewanż)

27.02.2022 Varsovia Warszawa – Akademia Skra Częstochowa (rewanż)

27.02.2022 Broń Radom – Akademia Skra Częstochowa

2010:

26.02.2022 Akademia Piłkarska Znicz Pruszków – Akademia Skra Częstochowa

26.02.2022 Barca Academy Warszawa – Akademia Skra Częstochowa

27.02.2022 Akademia Piłkarska Polonia Warszawa – Akademia Skra Częstochowa

Naszym drużynom życzymy powodzenia!