Czterech piłkarzy z rocznika 2007 otrzymało zaproszenie na testy od Wisły Kraków!

Czterech piłkarzy z drużyny rocznika 2007 prowadzonej przez trenera Pawła Rycharskiego otrzymało zaproszenie na tygodniowe testy od zespołu Wisły Kraków. Młodzi gracze naszego klubu wzięli udział w treningach ekipy ze stolicy Małopolski.

Kacper Błachowicz, Adam Matyja, Piotr Rzonca i Daniel Żakowski – piłkarze, którzy zostali wyróżnieni zaproszeniem na zajęcia jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, zaprezentowali się bardzo korzystnie i wywarli duże wrażenie na sztabie szkoleniowym krakowskiego zespołu.

To najlepszy dowód na to, że szkolenie w naszym klubie idzie w bardzo dobrym kierunku. Zaproszenie aż czterech zawodników z jednej grupy młodzieżowej na testy do Wisły Kraków świadczy o niezwykłej determinacji wymienionych wyżej graczy, ale także o odpowiednim podejściu do pracy, którą trener Rycharski wykonuje ze swoimi podopiecznymi.

Cieszymy się że nasi chłopcy są zapraszani na testy, bo świadczy to o tym, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Nie są to pierwsze zaproszenia z akademii ekstraklasowych zespołów. Nie tak dawno naszych młodych zawodników zapraszały Lech Poznań czy Widzew Łódź. Myślę, że to pewnego rodzaju nagroda dla chłopaków za determinację i ciężką pracę – mówi trener, Paweł Rycharski, który nie ukrywa zadowolenia z rozwoju swoich podopiecznych.

Nasi młodzi zawodnicy doskonale odnaleźli się na treningach krakowskiego zespołu. Mamy jednak nadzieję, że piłkarze szkoleni w naszym klubie wybiorą drogę, którą podążał chociażby Mikołaj Biegański. Bramkarz, który mimo dużego zainteresowania ze strony wielu znaczących polskich i zagranicznych zespołów, postanowił najpierw udowodnić swoją wartość w pierwszej drużynie Skry Częstochowa, by po kilku rozegranych sezonach w drużynie seniorów trafić ostatecznie na ulicę Reymonta w Krakowie.

Gratulujemy naszym młodym piłkarzom oraz trenerowi Pawłowi Rycharskiemu, który czuwa nad ich rozwojem!

Daniel Flak