W sobotę 12 października Skra Częstochowa rozegrała mecz sparingowy przeciwko Łódzkiej Akademii Futbolu.

Od pierwszych minut narzuciliśmy swoje warunki, wysoko podchodząc do pressingu, aby uniemożliwić przeciwnikowi swobodne rozwijanie gry. Dzięki temu mieliśmy dużo odbiorów piłki i szybko przechodziliśmy do ataku. Stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych, jednak nie wszystkie udało się zamienić na gole.

Niestety, w naszej grze pojawiły się również słabsze momenty, kiedy popełnialiśmy proste, indywidualne błędy, które kosztowały nas utratę bramek. Mimo że z przebiegu meczu byliśmy zespołem lepszym, nasz styl gry nie zawsze spełniał oczekiwania, jakie stawiamy przed drużyną. Musimy także poprawić skuteczność pod bramką rywala, aby lepiej wykorzystywać tworzone okazje.

Pomimo trudności, wynik meczu odzwierciedlał naszą przewagę. Ale jest jeszcze wiele do poprawy w grze zespołu – powiedział po meczu trener Mariusz Czok. W składzie Skry znaleźli się: Kucharzewski, Bator, Kaczmarek, Hadryś, Nocoń, Ślęzak , Solski, Tran Than, Góral, Zapart, Zieliński, Turek, Pałeszniak; z czego Hadryś, Solski Zapart, Pałeszniak, Nocoń i Zieliński strzelali dla nas bramki.

Filip Pilarski