Jakub Niedbała kontynuuje karierę w naszym klubie!

Jakub Niedbała nadal będzie reprezentował barwy naszego klubu. Uzdolniony, ofensywnie usposobiony pomocnik został wypożyczony z Piasta Gliwice i w sezonie 2024/25 pomoże Skrze na boiskach Betclic 2. Ligi.

Jakub Niedbała do naszego klubu trafił latem ubiegłego roku. Szybko znalazł uznanie w oczach sztabu trenerskiego, niemal natychmiast debiutując w meczu z rezerwami Lecha Poznań. Od tego czasu rozegrał 22 spotkania w barwach naszej ekipy.

– Zdecydowałem się, żeby kontynuować karierę w Skrze, ponieważ zarówno prezesom jak i trenerom zależało na moim powrocie, więc był to fajny sygnał, że jest to miejsce, w którym mnie chcą – mówi nam zawodnik.

Niedbała nie ukrywa, że fakt, iż z częścią piłkarzy dzielił szatnię w ubiegłym sezonie, również miał wpływ na to, że ponownie zagra w koszulce Skry.

– Na pewno udział w mojej decyzji miał fakt, że znam chłopaków, otoczenie i w związku z tym łatwiej będzie mi się odnaleźć, co z pewnością przełoży się na boisko. Z chłopakami byliśmy w ciągłym kontakcie, więc jestem optymistycznie nastawiony do tego, co nas czeka.

20-latek w ubiegłym sezonie najczęściej grał albo na środku boiska albo jako ofensywny pomocnik. A gdzie czuje się najlepiej?

– Dobrze czuję się zarówno jako “ósemka” jak i “dziesiątka”, ale to na tej drugiej pozycji mogę pokazać swój ofensywny potencjał, dać ostatnie podanie czy strzelić bramkę. Natomiast gra nieco niżej, nawet jeśli mówimy o “szóstce”, nie jest dla mnie problemem – zapewnia.

Z jakimi celami przystępuje zatem do rozpoczynającej się kampanii 2024/2025?

– Do sezonu przystępuję zarówno z celami zespołowymi jak i indywidualnymi. Jeśli chodzi o te drugie chcę dalej chcę się rozwijać, dawać zespołowi bramki oraz kolegom asysty i to jest mój cel. Chcę wykorzystać jak najlepiej najbliższy czas.