Jutro w samo południe zaczniemy sezon w Betclic 2. Lidze

Już jutro (w sobotę, 20 lipca) punktualnie o godzinie 12:00 odbędzie się inauguracja rozgrywek Betclic 2. Ligi. Piłkarze Skry udadzą się do Łodzi, gdzie na Stadionie Króla zmierzą się z rezerwami ŁKS-u.

Biorąc pod uwagę, że nasi piłkarze mają za sobą bardzo krótki okres przygotowawczy z pewnością czeka nas trudny pojedynek. Nie jest jednak wykluczone, że podczas ligowej premiery poprzeczka nie znajdzie się jeszcze wyżej. Wszystko przez to, że pierwszy zespół ŁKS-u w weekend nie gra, a to oznacza, że trener Konrad Gerega będzie mógł skorzystać z zawodników przygotowujących się do rozgrywek Betclic 1. Ligi.

W podejściu naszego zespołu to jednak niczego nie zmienia. Zapewne od pierwszego gwizdka z podniesioną przyłbicą staniemy w szranki z wyżej notowanym rywalem.

Jeśli chodzi o miniony sezon w kadrze drugiej ekipy ŁKS-u prowadzonej przez naszego dobrego znajomego Konrada Geregę nie doszło do rewolucji. Większość wymian dotyczyła przepływów między pierwszym a drugim zespołem, a także między drugim a trzecim.

Za jeden z najciekawszych transferów uznawane jest wzmocnienie w postaci Franciszka Saganowskiego. 18-letni obrońca ostatnie dwa sezony spędził w rezerwach Legii Warszawa. Kibice mają wobec niego spore oczekiwania, bowiem jest synem Marka Saganowskiego, który sięgał z ełkaesiakami po mistrzostwo Polski w 1998 roku.

– Celem zespołu jest utrzymanie na poziomie centralnym, ponieważ wraz z rozwojem w parze musi iść wynik – nie ukrywał podczas przedsezonowego briefingu prasowego trener ŁKS-u II Konrad Gerega.

BETCLIC 2. LIGA

1.kolejka (20.07.2024, godz. 12:00)

ŁKS II Łódź – Skra Częstochowa

ŁKS II Łódź, historia klubu:

Aż do początku drugiej dekady XXI wieku rezerwy ŁKS-u Łódź rywalizowały w okolicach czwartego poziomu rozgrywkowego bądź w Młodej Ekstraklasie, gdzie najwyżej uplasowały się w sezonie 2007/2008 – na dwunastym miejscu. Kiedy po sezonie 20211/2012 klub został zdegradowany do I ligi, a następnie wycofał się w trakcie rozgrywek, automatycznie będąc zdegradowanym do IV ligi, przez kilka sezonów nikt nie myślał o zespole rezerw. Kiedy jednak dwukrotni mistrzowie Polski zaczęli powoli podnosić się z ligowych nizin reaktywowano drugą drużynę. Ta zaczęła od B-klasy w sezonie 2015/2016 i można powiedzieć, że szturmem zaczęła piąć się w górę w ligowej hierarchii. Młodzi ełkaesiacy zatrzymali się w tym momencie na drugoligowym poziomie.

ŁKS II Łódź, kadra na sezon 2024/25:

BRAMKARZE:

Łukasz Bomba; Fabian Borysiuk; Marcel Matusiak; Tymoteusz Ochocki; Franciszek Rynkiewicz

OBROŃCY:

Wiktor Czerwiński; Krzysztof Fałowski; Mateusz Książek; Igor Lambrecht; Jakub Pawłowski; Franciszek Saganowski; Aleksander Ślęzak

POMOCNICY:

Lamine Coulibaly; Wiktor Figurski; Szymon Frakowski; Ricardo Goncalves; Jan Jakubczak; Yuya Kamon; Piotr Klajnert; Wiktor Kościuk; Jan Kuźma; Mikołaj Lipień; Mateusz Marczak; Maksymilian Rozwandowicz; Maciej Śliwa

NAPASTNICY:

Patryk Grabowski; Kacper Popławski; Alan Siwek; Oliwier Sławiński

SZTAB:

I trener: Konrad Gerega; II trener: Radosław Pęciak; Trener bramkarzy: Paweł Sobczak; Trener przygotowania motorycznego: Dawid Piątkowski; Fizjoterapeuta: Dawid Berg; Kierownik drużyny: Wojciech Pabjańczyk.